Hizmetlerimiz

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet açma yöntemlerinde en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden biri hem ucuz olması hem de çok fazla etkili olması sebebiyle kullanılan tuvalet açıcı kimyasal sıvılardır. Bu kimyasallar ilk başta tıkanıklığın açılması için uygun olsa da sonrasında borulara çok ciddi zararlar vererek betonumsu bir etki oluşturmaktadırlar. Bu durumda giderden atılan pislikler burada birikerek bir müddet sonra tıkanıklık sinyalleri verecektir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanıklarının yüzeysel mi yoksa logardan mı kaynaklanan bir yöntem olup olmadığını anlayabilmek için birkaç işlem uygulayabiliriz. Eğer suyu döktüğünüz de su gitmiyorsa bu sorunun yüzeysel olduğunu gösterir ve birkaç müdahale ile hemen açılabilmektedir. Fakat su gidip sonrasında daha fazla geri geliyorsa bu sorunun logardan kaynaklandığı gösterir ve uzman bir tesisatçıya başvurmak gerekmektedir.

Tıkalı tuvalet problemi evlerin içinde büyük sıkıntılara sebep olur. Mesela tıkanan tuvaletin taşması hem pisliğe hem de kötü kokulara sebep olmaktadır. Tuvalet açma oldukça dikkat edilerek yapılması gereken bir işlemdir. Genelde borunun "U" noktasında meydana gelen tıkanma kolay bir şekilde açılamayabilir. Tıkanıklığı gidereceğim derken daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz. Çok dikkat isteyen bir durum olduğu için eski yöntemleri kullanmak yerine tıkanıklık giderici firmalardan yardım istemelisiniz.

Son teknoloji tıkanıklık açma makineleri ile borunun sorunlu bölgesi kamera ile noktasal olarak tespit edilmektedir. Tuvalet açma makineleri noktasal olarak tespiti yaptıktan sonra tıkanmaya sebep olan yabancı maddeleri parçalayarak, diğer maddeleri de çekerek borunun temizlenmesi sağlamakta ve işlem bittikten sonra temizlikten emin olmanız için temizlenmiş borunun resmi gösterilmektedir.

Tüm bu kullanımlara dikkat etmenize rağmen hala tıkanık yaşıyorsanız muhtemelen gider borularında sıkıntı var demektir. 

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu