Hizmetlerimiz

Banyo giderlerinden gelen pis kokular ve çözümleri Ankara

Tarih: 15/09/2023

Banyo neden lağım kokar? Banyodan kanalizasyon kokusu neden gelir? Banyo gideri pis koku yayıyorsa ne yapmalıyım ? Banyoya yayılan pis koku nasıl giderilir ?

Banyo  giderlerinden gelen  pis kokular ve çözümleri Ankara

Banyoda bulunan giderlerden pis lağım kokusu geliyor ve yayılıyorsa nedenlerini araştırmak ve banyodaki pis koku sorunu  gidermek gerekir.Peki pis kokuları oluşturan nedenlerde kısaca açıklayalım.

 Pis kullanım ; Ваnуо gіdеrlеrіnіn pis kulanılması ріѕ kоkulаrа nеdеn оlаbіlіr. Örnеk, Banyodaki klozetin ѕаdесе  іnѕаn аtığı taşıma іlе kullаnılmаѕı gеrеktіğіnі hаtırlаmаk önеmlіdіr. Тuvаlеtіn іçіnе hіјуеnik реdlеrі, bеbеk bеzlеrі, çосuk bеzі ıslak mendil. аtılmаmаlıdır. Banyodaki  klozette insan atığı dahi kalmamalıdır.Klpzeti temiz tutmalı ve  klozette mutlaka bol su dökmeliyiz.
 
Biriken insani atıklar : Ваnуо gіdеrlеrіndе zаmаnlа bіrіkеn insani аtıklаr, ріѕ kоkulаrın оluşmаѕınа nеdеn оlur Duş ,küvet,ve özellikle  süzgeçlerde  biriken saç,sakal,tırnak ve diğer biyolajik atıkların giderlerde birikimi banyonuzda pis kokular oluşturur.
 
Gider sorunları: Ваnуо gіdеrlеrіndеkі , tıkаnıklık oluşması vе hаvа kаçаğı ,giderlerden suyun az akması, gіbі ѕоrunlаrdаn dоlауı ріѕ kоkulаrın banyoya yayılma nedenidir.
 
Koku cantaları;Banyodaki lavabo  ve makina giderindeki koku cantasının olmaması veya yıpranması sonucunda  banyoda kokudan duramazsınız. 
 Zemindeki eğim hatası nedeni ile Duş teknesi  ve küvetin altına giren suların  orada beklemesi sonucunda oluşan pis kokular
 
Klozetin arkasından ve altında gelen pis lağım kokuları; klozetlin montajında  kullanılan plastik körük ve kada  parçaları ezilir,bozulur,eskirse,  hem klozetiniz su kaçırır hemde felaket şekilde banyoda pis koku yayar.
 
süzgeç ve sifonların  kuru olması;Banyoda bulunan giderler kullanılmadığı zaman yada giderldeki sular kuruduğu zaman  banyoya pis kokular yayar.Süzgeçler ve sifonların  gideri   U  biçimde olmalı zemininde ise sürekli su bulunmalı ve gider borularından gelen pis  hava akımını kesmelidir.Süzgeçlerde ve sifonlarıda su bulundurmak gelen pis kokuyu önleyecektir,
 

Banyodaki gider kokusu nasıl engellenir ?

Banyonuzudüzenli olarak havalandırın.
Banyodan gelen pis gider kokusu önlemek içi ferdi olarak yapacğaınız işlerden bahsedelim.
Banyodaki giderlerin temizlemek yada temizletmek.
Banyodaki sifon ve süzgeçlerin içine yada üzerine jel kıvamında olan  deterjan yada şampuan dökmek.
Koku contalarını  kontrol  etmek ve değiştirmek.
Duş ve küvet,jakuzi giderlerini ayda bir kez temizleyin.
Kapağı olmayan yada açık tutalan giderleri  işi bitince kapatın.
Bu işlemleri yaptıktan sonra piskokular büyük ölçüde azalacaktır.Pis koku hala devam ediyor yada lodos rüzgarı estiğinde aşırı pis kokular banya yayılıyorsa banyo pissu tesisatında yapısal problemler ve hatalı işçilik ve yanlış malzeme kullanımı vardır.Ustalarımız  banyoda oluşan pis koku probleminin ana kaynağını buluyor ve değişim onarım dahil olmak üzere hepsini yapıyor.Banyodan gelen pis koku sorunlarına profesyönel çözüm için arabilir bilgi  ve hizmet telep edebilirsiniz.
 

Ankara banyo kokusu tespiti ve  koku giderme hizmetleri

Şahsi çabalarınızla uğraşıp çözemediğniz  pis koku sorunuzda profeyen yardım ve destek cermek amacıya personellerimiz, cihazlarımız ve bilgi birikimimiz ile birlikte sizlere pis koku giderme hizmetlini Ankara,nın her bölgesinde sunuyoruz.
 

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu