Hizmetlerimiz

Ankara Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ankara tuvalet tıkanıklığı açma. Tuvalet günlük kullanılan ve insanın en büyük ihtiyacını karşılayan, her gün giderek daha sistematik bir hal alan ve hayatımızda büyük yer tutan bir sistemdir.

Modern tuvaletlerde insanın  ihtiyacını gidermeye ve atıkları kanalizasyon sistemine  iletecek, helataşı, klozet, pisuvar ve bide gibi tesisatlar bulunur. 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet ihtiyacı ertelenemeyecek veya ihmal edilemeyecek bir ihtiyacçtır. İhtiyaç gidermede herhangi bir engelle karşılaşıldığında bu engelin ortadan kaldırılması gerekir. 

Türkçe'de tuvalet, alaturka diye tabir edilen helataşı olarak kullanılmaktadır. 

Tuvalet tıkanıklığı, insanın ihtiyacını karşılamasında son derece büyük bir engeldir. Tuvalet tıkanıklığı oluştuğu zaman, giderilmez ise antihijyenik bir ortam söz konusu olur ve insan sağlığına son derece zararlıdır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı oluşursa en kısa zamanda tuvalet tıkanıklığının açılması gerekir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Oluşur? 

"Tuvalet tıkanıklığı nasıl oluşur ? Tuvalet neden tıkanır ? Tuvalet niçin tıkanır ? " gibi sorular iş hayatımızda çokça karşılaştığımız sorulardandır. Aslında tuvalet tıkanıklığı basit gerekliliklerin yerine getirilmemesi ile oluşur. 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalete giden insani atıklar, bol su ve temizlik maddesi döküldüğü sürece olası bir tıkanıklık söz konusu değildir. Fakat su ve temizlik malzemelerinin kullanımından kaçılması tuvalet tıkanıklığına sebep olan en büyük etkendir. 

Ayrıca tuvalete bir çöp kovası konularak, atık peçetelerin orada toplanması gerekir. Eğer peçeteler tuvalete atılırsa, diğer atıklarla birleşir. Bu birleşmenin sonucunda katı bir cisim halini alarak, suyun tuvalet deliğinden geri tepmesine sebep olur.

Tuvalet Tıkanıklığı AçmaBir diğer tuvalet tıkanıklığı nedeni ise tuvalete atılan yabancı cisimlerdir. Bunlar: Hazır yiyecek paketleri, mutfak malzemeleri, inşaat gereçleri, su ile temasa geçtiinde katılaşacak toz maddeler, tuvalet fırçası, temizlik malzemesi şişeleri, tuvalet kokuları ve nadir de olsa telefonlardır.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır ? 

Tuvalet tıkanıklığı oluştuğunda yapılan ilk amatör müdahale demir çubukla tıkanıklığı açmaya çalışmaktır. Demir çubuk ile tuvalet tıkanıklığı açma çok eskilerden bilinen ve alışılagelmiş bir yöntemdir. Fakat bu yöntem tuvaletinizin "S" borusuna son derece zarar vererek pis su kaçağı, boru kırılması hatta patlamalara bile yol açabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca bu yöntem kullanılmamalıdır. 

Tuvalet tıkanıklığı açma için bir diğer yöntem, tuvalet tıkanıklığı olan yere bol miktarda kimyasal dökmektir. Bu yönteme kısaca "kimyasal ile tuvalet tıkanklığı açma" diye adlandırılır. Her ne kadar etkili ve çözüm önerisi sunan bir yöntem olarak görünse de bu yöntem boru malzemelerini, ek boru ve dönüş yerlerini aşındırır, zayıflatır hatta deler. Bunun sonucunda sizlere zaman ve para masrafı yaratır.

Ayrıca kimyasallar insan vücuduna karşı son derece tehlikeli bileşenler içerdiği için kullanmak tehlikeli olabilir. Bu yöntemde oldukça kaçınmak ve uzak durmak gerekir.

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için nalburlarda satılan mini sprialler, tuvalet tıkanıklığı açmak için yarayabilir. Fakat bu tıkanıklıklar kendiliğinden de geçebilecek çok ufak tıkanıklıklardır. Büyük çaplı tıkanıklıklarda mini spiraller yine işe yaramyacaktır.

BU GEÇİCİ YÖNTEMLERİ BİR KENARA BIRAKIN İŞTE TUVALET TIKANIKLIĞINI AÇMAK İÇİN DOĞRU YÖNTEM !!!

Kırmadan Dökmeden Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemini Son Derece Güvenli Bir Şekilde Yapıyoruz !!!

Üstün Alman teknolojisi ile dizayn edilmiş Rothenberger marka cihazlarla kırmadan dökmeden, profesyonel hizmet vererek tuvalet tıkanıklığı açıyoruz...

 

 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu