Hizmetlerimiz

Ankara kanalizasyon ( Lağım ) Kokusu tespiti Ankara

Tarih: 07/01/2021

kanalizasyon kokusu, lağım kokusu, kanal kokusu,ne derseniz deyin.Evinide, işyerinizde,apartmanızında yaşanabilir,Kanalizasyon kokusu nasıl oluşur? Lağım kosusu nasıl Önlenir? Ankara,da lağım ve kanal kokusu yer tespiti hizmeti sunuyoruz.

Ankara kanalizasyon ( Lağım ) Kokusu tespiti Ankara

Ankara,da evinizde yada işyerinizde kanalizasyon ( lağım)  kokusunun  bulunması kokunun kaynağının tespit edilmesi ve kanal kokusunun önlenmesi için nelerin yapılması gerektiği konusunda uzmanlık ve tecrübe , çeşitli ekipman  ile cihazlarla Ankara,da hizmet veriyoruz.Lağım kokusu mekanları ve çevreyi rahatsız ettiği gibi can sıkıcı hatta moral bozucu  bir durumdur.Yerine  göre elinizde olmayan nedenlerden karşınızdaki kişi ve kişilere  sizleri mahcup duruma dahi getirir.

Kanalizasyon kokusu Nasıl oluşur?

Lağım yeni kanalizasyon kokusu genelde logar temizliğin yapılmaması .Kanalizason  borularının temizlenmemesi  ve pissu tesisatında yapılan hatalar  sonucu oluşur. Rüzgarlı hava koşullarında.  son derece yoğun ve baskın şekilde hissedilir.

Körfez ve Derince'yi saran kötü koku İzmit'e yayıldı! - Kocaeli TV

 

Kanalizasyon kokusu ev,işyeri yada ofisinizde tuvalet banyo ,mutfak ve ebeveyn banyosu çamaşır odası gibi pissu gider borularının bulunduğu alanlardan mekan içine yayılarak hissedilir.Yaşadğınız alanı ne kadar temiz tutmaya çalışsanızdahi kanalizasyon kokusu  ortamı pis hissettirir.

Lağım kokusunu Koku ile bastıramaz sınınız !

Çiçekle banyo ve tuvaletinizdeki kokuyu önleyemezsiniz !

Banyoya burnunuzu kapatarak  girmeyin !

Kanalizsyon kokusu kanalizasyon ve logar kuyularının  temizliğinin yapılmaması ve kanalizasyon giderlerini kaplayan tortular,  pimaş ve pik  kanal norularının içini kaplayan pisliklerboruya yapışan   bakteriye  kokuya neden olur.

Atık olmazsa bakteri olmaz bakteri olmazsa koku olmaz .Temizliğin altın kuralı  kanalizasyon sistemindede aynıdır ve değişmez.

Kanalizasyon borularının tıkanmasına yakın oluşan ve çevreye yayılan lağım kokusu bosru ve logarın dolması sebebi ile meydana gelir.

Logar kuyularının  dibine biriken tortular ve atık maddeler kanalizasyon kuokusunu oluşumun başları, Atıklar, pisliğe,atıklar ve pislikler ise durgun su ile kokuya sebep olur .

Portrait Of A Young Woman Holding Her Nose Because Of A Bad Smell. Stock  Photo, Picture And Royalty Free Image. Image 32902024.

Bina içinden geçen kolon borularının ve yatay kanalizasyon borularına yapışan yağlar sabun ve deterjanlar.Mutfaklarda kokya neden olur

Yağmur suyu kanallarına dolan çamurlar ve balkon giderlerinim  bağlı olması.

Tuvalet ve banyo kolon  borularının temizlik ve yıkama yaıplmmaması  borulara yapışan atıklar

Tuvalet ve  banyo boruları kirli ise görüğünüz gibi  akan sular siyah ve koyu kahverengi haldedir.

Kanalizasyon  borusu yıkama çalışması

Kanalizasyon yıkama çalışması sırasında boruların içindeki çökeltiler temizlenir ve boru içi temizlendiği için koku sorunu çözülebilir.

Mutfak gider borularının  dikey temiziğinin yapılmaması.

Kanalizasyon  borularında su jeti ile  tenizleik yaplması.Su jeti  suyunve basıncın kuvveti ile boru içindeki maddeleri parçalar ve logar kuyusuna döker.Alttaki resimde gördüğünüz gibi akansuyun rengi siyah yani pis bu su şeffaf akana kadar su jeti ile temizlik çalışması sürdürülür..

Kanalizasyon kokusuna dur deyin

Halte accueil images libres de droit, photos de Halte accueil |  Depositphotos

Tüm bu saydıklarımız kanalizasyon temizliği ile alakalı olan  logardan giren rüzgarın süzgeç ve lavabo giderlerinde gelmesi  sonucudur.. logarda oluşan  metan gazı ise kokuyu oluşturur.

Atık maddelerle dolu logar

Yağlanmış mutfak gider borusu fena halde tesisattan koku yapar.

Yağlanan ve tortu toplamış mutfak ve kanalizasyon boruları ciddi derecede bina  ve ev içine koku yayar.

Su jeti ile Kanalizasyon Borularınızı basınçlı su ile  Kokuya karşı Temizliyoruz !

Kanalizasyon kokusunun  oluşumunda mutfak gider borularının temiz olmaması mutfak giderinden  baskın kanalizasyon kokusu gelmesine neden olur hane sakinlerini çok rahatsız eder Atık yağların donmasıyla boru içi daralırken lavabo sifonodan adeta leş gibi koku yayılır.Mutfak ve kanalizasyon boruları yatayda birleşiyorsa mutfak giderinden LAĞIM KOKUSU GELMESİ KAÇıINILMAZDIR.

Kanal borularında atıkların oluşturduğu tabaka ve  karmanlar evinize ağır lağım kokusu gelmesine sebep olur bu katmanlar zamanla tıkanıklık oluşuşturur.Temiz kanal borusunda ise atık olmadığı için ev  bina içine  pis koku yayılmaz.

Ankara Kanalizasyon boru temizliği Kanal borusunda oluşan tortu ve  katmanların temizlenmesi - YouTube

 

Atıksu borularında oluaşan tortu ve atıkları,yapışan yağları suyun  temizleme ve basıncın  tesiri ile Yıkayma ve temizliğni yapıyoruz.

 

Kanalizasyon kokusu ile ilgili temizlik açısından olması gerekenlere konulara  kısaca değindikten sonra sırada tesisat kaynaklı sorunları ele alabılıriz.

Kanal  tıkanıklığı ile oluşan lağım kokusu

Tıkanmış pimaş boru ve logar bacası lağım kokusunu hissetmenize neden olur.kanalizasyon ve borularda tıkanıklık yokken koku  sorunu yaşamıyorsanız.Kanalınız tıkanmış demektir. Burnunuz pis kokuların ansınız gelmesi normal değildir.

Kanalizasyon  borusu yağlanması  koku yapar

Kanalizasyon borularındaki yağ biriktileri  aşırı dercede lağım kokusu yapar ve yaya  bunu önlemek için kanal borularınızı en az yılda bir kez su jeti ile temizletin.Mutfak gider borularınızdan pis koku artık gelmeyecektir.

Yemimahalle kanal açma ustası yenimahalle Ankara Kanalizasyon Temizleme  Kanal Tıkanıklığı Tuvalet Tıkanıklığı Açma Lavabo Açma

Evde Lağım kokusu tespiti Ankara

Ankara kanalizasyon ( Lağım ) Kokusu tespiti Ankara Ankara Kanal  Tıkanıklığı Logar Açma Kanal Temizleme Tuvalet Tıkanıklığı WC Tıkanıklığı  Lavabo Açma

Lağım kokusu tespiti nasıl yapılır ?

1 Duman  basıncı yöntemi ile kokus tespiti.

2 Kamera ile görüntü alma sistemi ile koku tespiti.

3 Gaz dedektörü kulanarak llağım kokusu tespiti,

4 Yöntem ise tecrübeli ustaların geleneksel araştırma  yöntemleri ile lağım kokusu tespiti

Evinizde mutfak ,banyo ,tuvalet  gibi alanlarda lağım kokusu  sizleri rahatsız ediyor veya her zaman değil  ara sıra  sizlere  lağım kokusu yoğun olarak geliyorsa lağım evde lağım kokusu tespiti yaptırmak gerekir.Lağım kokusunun kaynağının tespit edilmesi  ve lağım koksunun  kaynağıdaki arızanın giderlmesi en akılcı çözüm olur. Evde lağım kokusu tespiti yapılırken mutfak, banyo,ve tuvaletteki tüm giderler titizlikle lağım kokusu tespit cihazı ile tek tek  taranmalı  hava ve duman kaçağı  olan bölge  ya izole edilmeli ve ya değiştirilmelidir. Giderde bulunan ve koku yayan arızalı bölge özelleikle çatlak borular ile özelliğini kaybeden armut contalardan kaynaklanır.Zemin  süzgeci ve klozetlerde Lağım kokusu gelme ihtimali ise göz ardı edilmemelidir.

Ankara  genelide lağım kokusu yer tespiti ve lağım kokusu önleme çalışmalarımız geçmişte olsuğu gibi  günümüzdede aralıksız sürmektedir. Yaşam alanınızda oluşan rahatsız edici  lağım kokusu asla çözümsüz değildir. Çözümü ise Ankara,nın tüm ilçeleri ,semtleri ve mahalllelerinde yaygın servis hizmet sunarak lağım kokusu problemine son vermeye çalışıyoruz.

Kanal Görüntüleme | Malatya Tesisat

Ankara,Keçiören,Çankaya,yenimahalle,Etimesgut,Sincan,Mamak,Gölbaşı ,Altındağ,Pursaklar,Çubuk,Akyurt,Kahraman kazan, İlçelerimizde Kanal kokusu tespiti ve kanal kokusu giderme hizmeti sunuyoruz.

Koku engellleyici süzgeçler

 

Mesa Teknik 11x11cm 32mm Yandan Çıkışlı Basçık Koku Önleyicili Banyo Yer  Süzgeci

koku geçirmeyen yer süzgeçi

Koku emniyetli yer süzgeci  kullanmanız durumunda  su kullanmadığınız zaman  sistem kapanır ve kanalizasyon kokusu süzgeçten içeri girmez. Özellikle banyodaki lağım kokusunun sebebi hava geçiren süzgeçlerin kullanılmasıdır.

Ankara kanal kokusu giderme

Kanalizasyon borusundan geçen  ve evinizin tuvalet ,banyo ,mutfak, duş giderlerinden evinide son derece rahatsız eden lağım kokusundan kurtulmak için  kanalizasyona çekvalf  taktırmak en kestirme ve etkili denemiş ,etkisi kanıtlanmış bir yöntemdir. Özellikle rüzgarlı hava koşullarında Lağım kokusu daha baskın olarak hissedilir. Çekvalf montajı  sayesinde bu sorununda üstesinden gelebilirsiniz.

Bina içine yayılan lağım kokusu sorununa  önlem olarak çekvalf montajı yaptırmayı ihmal etmeyin  böylece lağım kokusu sorununa bina dişinda  önlem almanız sayesinde bina içinde çok fazla koku şikayeti ile karşılaşmazsınız.

Vidanjör-Kanalizasyon Temizleme-Atık Su Çekimi-0532 772 56 27-Teber Altyapı  Vidanjör - Teber Altyapı Tıkanıklık Açma

Kanalizasyon kokusu engellemenin bir başka yolu ise kanalizasyonların  temiz tutulmasından geçer temiz olan kanalizasyon ve gider boruları kesinlikle koku yapmaz.Kanalizasyon sistemi sağlıklı çalışır ve koku üretmez.

Lağım kokusuna çekvalf ile  geçit vermeyin

Keçiören Çekvalf Montajı - Ankara Kanalizasyon Açma

Kanalizasyon borusuna çekvalf montajı lağım kokusunu önler !

Kanalizasyon çek valfi nasıl çalışır? Kanalizasyon hava valfi neden  gereklidir? Çeşitleri ve kurulum prensibi. Kanalizasyon çek hava valfi

Dikey kanal borusuna  koku giderme için çekvalf montajı

Kanalizasyon kokusuna önlemek için kompozit logar kapağı kullanın.

Bina içinde  mevcut logarınız varsa ve bu logardan lağım kokusu  bina içine yaılma yapıyorsa logar kapağınızı  değiştirmeniz gerekir. Açma ve kapatma kolaylığı sızdırmaz yapısı sayesinde bina  içindeki lağım kokusu şikayetinden kurtulun.

Kompozit logar kapağı ,contalıdır,kilitlidir,,çerçevelidir bu özellikleri ile bina içine koku yaymaz.

Kare kompozit logar kapağı ve montajı

Yuvarlak Kompozit logar kapağı ve montajı

Ankara Kompozit Rögar Kapağı Satışı Montajı Ankara Kanal Tıkanıklığı Logar  Açma Kanal Temizleme Tuvalet Tıkanıklığı WC Tıkanıklığı Lavabo Açma

Etkili ve kalıcı çözüm prohesyönel hizmet.

Woman showing thumbs up gesture, on white Stock Photo by ©g_studio 63954031

Tagg; Kanalizasyom koku tespiti ankara,evde lağım kosousu tespiti ankara,kanal kokusu bulma ankara,lağım kokusu giderme ankara,banyo lağım kokusu tespit ankara,kanalizasyon koksu önleme ankara,lağım kokusu çözümleri ankara,logar kokusu tespiti ve giderimi ankara,

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu