Hizmetlerimiz

Ankara kanalizasyon ( Lağım ) Kokusu tespiti Ankara

Tarih: 07/01/2021

kanalizasyon kokusu, lağım kokusu, kanal kokusu,ne derseniz deyin.Evinide, işyerinizde,apartmanızında yaşanabilir,Kanalizasyon kokusu nasıl oluşur? Lağım kosusu nasıl Önlenir? Ankara,da lağım ve kanal kokusu yer tespiti hizmeti sunuyoruz.

Ankara kanalizasyon ( Lağım ) Kokusu tespiti Ankara

Ankara,da evinizde yada işyerinizde kanalizasyon ( lağım)  kokusunun  bulunması kokunun kaynağının tespit edilmesi ve kanal kokusunun önlenmesi için nelerin yapılması gerektiği konusunda uzmanlık ve tecrübe , çeşitli ekipman  ile cihazlarla Ankara,da hizmet veriyoruz.Lağım kokusu mekanları ve çevreyi rahatsız ettiği gibi can sıkıcı hatta moral bozucu  bir durumdur.Yerine  göre elinizde olmayan nedenlerden karşınızdaki kişi ve kişilere  sizleri mahcup duruma dahi getirir.

Kanalizasyon kokusu Nasıl oluşur?

Lağım yeni kanalizasyon kokusu genelde logar temizliğin yapılmaması .Kanalizason  borularının temizlenmemesi  ve pissu tesisatında yapılan hatalar  sonucu oluşur. Rüzgarlı hava koşullarında.  son derece yoğun ve baskın şekilde hissedilir.

Kanalizasyon kokusu ev,işyeri yada ofisinizde tuvalet banyo ,mutfak ve ebeveyn banyosu çamaşır odası gibi pissu gider borularının bulunduğu alanlardan mekan içine yayılarak hissedilir.Yaşadğınız alanı ne kadar temiz tutmaya çalışsanızdahi kanalizasyon kokusu  ortamı pis hissettirir.

Lağım kokusunu Koku ile bastıramaz sınınız !

Çiçekle banyo ve tuvaletinizdeki kokuyu önleyemezsiniz !

Banyoya burnunuzu kapatarak  girmeyin !

Kanalizsyon kokusu kanalizasyon ve logar kuyularının  temizliğinin yapılmaması ve kanalizasyon giderlerini kaplayan tortular,  pimaş ve pik  kanal norularının içini kaplayan pisliklerboruya yapışan   bakteriye  kokuya neden olur.

Atık olmazsa bakteri olmaz bakteri olmazsa koku olmaz .Temizliğin altın kuralı  kanalizasyon sistemindede aynıdır ve değişmez.

Kanalizasyon borularının tıkanmasına yakın oluşan ve çevreye yayılan lağım kokusu bosru ve logarın dolması sebebi ile meydana gelir.

Logar kuyularının  dibine biriken tortular ve atık maddeler kanalizasyon kuokusunu oluşumun başları, Atıklar, pisliğe,atıklar ve pislikler ise durgun su ile kokuya sebep olur .

Bina içinden geçen kolon borularının ve yatay kanalizasyon borularına yapışan yağlar sabun ve deterjanlar.Mutfaklarda kokya neden olur

Yağmur suyu kanallarına dolan çamurlar ve balkon giderlerinim  bağlı olması.

Tuvalet ve banyo kolon  borularının temizlik ve yıkama yaıplmmaması  borulara yapışan atıklar

Tuvalet ve  banyo boruları kirli ise görüğünüz gibi  akan sular siyah ve koyu kahverengi haldedir.

Kanalizasyon  borusu yıkama çalışması

Kanalizasyon yıkama çalışması sırasında boruların içindeki çökeltiler temizlenir ve boru içi temizlendiği için koku sorunu çözülebilir.

Mutfak gider borularının  dikey temiziğinin yapılmaması.

Kanalizasyon  borularında su jeti ile  tenizleik yaplması.Su jeti  suyunve basıncın kuvveti ile boru içindeki maddeleri parçalar ve logar kuyusuna döker.Alttaki resimde gördüğünüz gibi akansuyun rengi siyah yani pis bu su şeffaf akana kadar su jeti ile temizlik çalışması sürdürülür..

Tüm bu saydıklarımız kanalizasyon temizliği ile alakalı olan  logardan giren rüzgarın süzgeç ve lavabo giderlerinde gelmesi  sonucudur.. logarda oluşan  metan gazı ise kokuyu oluşturur.

Atık maddelerle dolu logar

Yağlanmış mutfak gider borusu fena halde tesisattan koku yapar.

Yağlanan ve tortu toplamış mutfak ve kanalizasyon boruları ciddi derecede bina  ve ev içine koku yayar.

Su jeti ile Kanalizasyon Borularınızı basınçlı su ile  Kokuya karşı Temizliyoruz !

Kanalizasyon kokusunun  oluşumunda mutfaf gider borularının temiz olmaması mutfak giderinden  baskın kanalizasyon kokusu gelmesine neden olur hane sakinlerini çok rahatsız eder Atık yağların donmasıyla boru içi daralırken lavabo sifonodan adeta leş gibi koku yayılır.Mutfak ve kanalizasyon boruları yatayda birleşiyorsa mutfak giderinden LAĞIM KOKUSU GELMESİ KAÇıINILMAZDIR.

Atıksu borularında oluaşan tortu ve atıkları,yapışan yağları suyun  temizleme ve basıncın  tesiri ile Yıkayma ve temizliğni yapıyoruz.

 

Kanalizasyon kokusu ile ilgili temizlik açısından olması gerekenlere konulara  kısaca değindikten sonra sırada tesisat kaynaklı sorunları ele alabılıriz.

Evde Lağım kokusu tespiti Ankara

Evinizde mutfak ,banyo ,tuvalet  gibi alanlarda lağım kokusu  sizleri rahatsız ediyor veya her zaman değil  ara sıra  sizlere  lağım kokusu yoğun olarak geliyorsa lağım evde lağım kokusu tespiti yaptırmak gerekir.Lağım kokusunun kaynağının tespit edilmesi  ve lağım koksunun  kaynağıdaki arızanın giderlmesi en akılcı çözüm olur. Evde lağım kokusu tespiti yapılırken mutfak, banyo,ve tuvaletteki tüm giderler titizlikle lağım kokusu tespit cihazı ile tek tek  taranmalı  hava ve duman kaçağı  olan bölge  ya izole edilmeli ve ya değiştirilmelidir. Giderde bulunan ve koku yayan arızalı bölge özelleikle çatlak borular ile özelliğini kaybeden armut contalardan kaynaklanır.Zemin  süzgeci ve klozetlerde Lağım kokusu gelme ihtimali ise göz ardı edilmemelidir.

Ankara  genelide lağım kokusu yer tespiti ve lağım kokusu önleme çalışmalarımız geçmişte olsuğu gibi  günümüzdede aralıksız sürmektedir. Yaşam alanınızda oluşan rahatsız edici  lağım kokusu asla çözümsüz değildir. Çözümü ise Ankara,nın tüm ilçeleri ,semtleri ve mahalllelerinde yaygın servis hizmet sunarak lağım kokusu problemine son vermeye çalışıyoruz.

Apartmanda, Lağım kokusu tespiti Ankara

Apartmano girdiğinizde yada bodrum kata indiğiziz zaman ağır yada hafif bir kanal kokusu hissediyorsanız bazı  işler eksik yada hatlı yapılmış yada ihmel edilmiş demektir. Apartman bodrum katında olan zemin yıkama süzgeçleri yada garaj ızgarasından,lağım kokusu sızdığı gidbi,apartman içideki logardan bina  içine ciddi derecede lağım kokusu yayılma yapıyor olabilir bu  lağım kokusunun apartman içinde tespit edilmesi için yaptığımız çalışmalardan faydalanıp yardım alabilirsiniz.

Tesisat kaynaklı kanalizasyon kokusu

Tesisattan hatalarından kaynaklanan kanalizasyon kokusu nasıl oluşur  birazda onlara değinelim.

Banyoya yayılan lağım kokusunun nedeni koku stoplu süzgeç kullanılmamasıdır..

Yer sifonlarının yandan çıkışlı deil alttan çıkışlı olması  lağım kokusun banyo ve tuvalette çok yoğun  hisselmesini sağlar.Çünkü su birikme haznesi olmayan  alttan çıkışlı süzgeçler logardaki kokuyu  içeri verir.Duman testinde  süzgecin kokuyu  alana  yayması gösteriliyor.

 D

Koku  önleyici contaların eskimesi yada yıpranmasıveya takılmaması sonucunda. duş ve küvet giderleri lavabo giderlerinde koku alana dağılır ve tespiti gerçekten zordur.

Giderlerdeki koku contalarını kontrol edin.

Lavabo sifonlarının  kıvrımsz bağlanması sifonun içde  kalmammasına ve kokuyu lavaboya vermesine neden olur.

Klozette hatalı montaj yapıldı  ise  Lağım kokusu klozetinizin etrafından banyo yada tuvaletinizesifona bastığınız anda yayılmaya başlar.Suman testinde ise açıkça kokunun yayıldığı bölge gözüküyor..

Klozet  eksantrik ve kada yada körüklerin eskimesi, yırtılması, yda etrafının boş olması klozetin etrafından koku vermeye sebep olur.

Pissu tesistı döşenirken yada iptal edilirken  pisu boru  uçlarının tam kapatılmaması yada gider iptal edilirken baştan savma  tıpalama yapılmaması

Havalık borusu logarda oluşan kanalizasyon kokusunu atmosfere atmakla görevlidir.Havalık borusu kesinlikle çatı kiremit döşemesinin üstünde olmalıdır.Havalık borusu tesisat ve kanalizasyonda kesinlikle yapılması gereken  bir unsurdur.

Genellikle kiremit altında,çatı içinde ısı yalıtımının altında yada beton içinde havalandırma borusunun ucu kapatılmakta veya  en üstkata çıkarılmadan  döşeme betonu içinde iptal edilmektedir.

Havalık borusunun  çatı içinde kalması  yada son katın betonun içinde kalması en üst katta yoğun şekilde logar kokusu hissetmesini sağlar.

Kanalizasyon Havalandırması

Bina ana kanaliasyon borusununu  ucunda mutlaka çekvalf olması gerekir. Aksi halde logarda  oluşan gaz ve logar kapağından esen rüzgar  boş borunun içinde  geçerek  daire ve dükkanlardaki giderlere ulaşır binayı pis kokular kaplar

Kanal borusunun ucuna  koku için  takılan çekvalf. lağım kokusunu  binaya vermez.

Kanalizasyon logarında  mutlaka  su birkimi  olmalıdır. logardaki su birkimi kanalizasyon kokusunu önlemede  önemli bir faktördür. Logar kuyusu boş ve susuz ise koku yapma  ihtimali çok fazladır.

Kanalizasyon ve lağım kokusu ile ilgili sizlere bir çok neden yazdık   önemli olan kokunun kaynağının tespit edilip kaynağında yok edilmesini sağlamaktır.

Ankara kanalizasyon kokusu tespiti Ankara

Kanal kokusu yapan tıkanımış  kanalizasyon borusları.

Boru Açma | Kayseri Tıkanık Açma | Kayseri Boru Açma

Kanalizaasyon kokusu nasıl tespit edilir?

Kanalizasyon kokusu tespiti için her şeyden önce. İş tecübesi fazla olan ustalar  taraffından yapılmalıdır.Neden mi? çünkü ke yerde sisleme makinası ile duman basamazsınız.Yada kanal kamersında aldığınız förüntüler size yardmcı olmaz.Örneğin 500 metre kare bir mağazada koku tespitini nasıl yapacaksınız 5 metrekare bi banyo değil.Örneğin binanın  dış bahçesinde ciddi bir lağım kokusu var bu sorunu nasıl çözeceksiniz ? Ne kamera nede duman makinası size yardımcı olur Kanalizasyon kokusu tespitinde uzmanlığımıza ve tecrübemize ,alanımızda yaiptığımız  sayısız iş bizleri bu konuda gerçekten çok olumlu etkildi ve başarı yüzdemiz ise ciddi oranda yüksek hale getirdi.

Koku tespitinde pozitif düşünmek ve işimize odaklanmak.Çözüm için  ise bir değil birkaç alterntif çözümü birden uygulama yapmamız  her zaman Kanalizasyon kokusuna önlem için farklı alternatifleri uygulamamız sayasinde müşterilerimiz in şikayetleri ya tamamen tükendi ,Yada en az düzeye indi.

Kanalizasyon kokusuna tespiti için  işe kokuknun en yoğun ve baskın hissedliği yerden başlanması gerekir. Bundan sonra sıra ile lağım kokusunun tesisat kaynaklımı yada temizlik ve bakım  kaynaklı olduğu incelenmeli ve araştırılması icab eder.Bsnyo ininde özellikle süzgeçler kontrol edilmesi sırasıyla duş tenesiv eya küvet daha sonrasındda klozet ve varsa çamaşır monkinası gideri ne bakılmalıdır.

Lağım kokusu yayan kirli kanalizasyon borusu

Etiket: ankara kanal açma | EFEM TEKNİK

Kanalizasyon kokusu mutfakta ise eviye ve makina gideri çok dikkatli şekide incelmesi gerekir.Tuvalette genelde el yıkama lavabosundan kaynaklanır.

Kanalizasyon kokusunun giderilmesi işlemi  için logardan başlanması gerekir  çünkü logar atıkların ve durgun olan suyun merkezidir.Sonrasında kokunun yoğun olduğu bölge  taranmalıdır .en sonunda ise çatı bölgesindeki kanalizasyon havalandırma boruları kontrol edilmesi gerekir ..

Ankara,da kanalizasyon kokusu şikayetiniz varsa ve kanalizasyon lokusu için ne yapacağım diyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Lağım kokusu konusundaki bilgi tecrübe ve deneyimlerimizin yanında  teknolojik görüntü alma sistemlerimizle  sizlere bu konuda sürekli hizmet sunmaktayız. önemli olan kanalizasyon kokusunu koku ile kamufle etmek veya banyo giderlerini iptal etmek  gibi basit çözümlerle değil Amacımız sizlere kalıcı çözüm sağlamak için çalışmaktır.Kanalizasyon kokusu için kameralı tespit yapıyoruz.

Koku tespit detektörü ile Ankara kanalizasyon koku tespiti !

Koku espit dedktörü kokunun yani metan gazının en yoğun olduğu bölgede sensör algılayının hassayiyeti ile sizi sesli ve rakamlarla uyarır,Kokunun  geldiği bölgenin bulunmasıya  artık oraya uygun olan çözüm ne ise tatbik edilir.

Ankara lağım kokusu tespit dedektörü

Ankara nın,Keçiören,yenimahalle,Şentepe,  Batıkent,Çankaya Çayyolu, Ümitköy,Etimesgut,Bağlıca ,Gölbaşı,incek,Sincan,Mamak ,Altındağ,Pursaklar,Akyurt,Çubuk, Eryaman  ilçeleri ve semtlerimde koku tespiti ve lağım kokusunun giderilmesi için hizmet sunmaktayız.Kokunu çözümü için tesisat ve temizlik kaynaklı işlemleri yapıoruz ve yaptığımız işlemler sayasinde Müşterilerimizin büyük çoğunluğunun. koku şikayeini minimuma indirdik  yada yok ettik.Kanalizasyon kokusunu evinizden ve işyerinizden,yaşadığınız alandan uzak tutmaya çalışıyoruz.

Ankara Lağım kokusu tespiti ve özleme

Kanalizasyon kokusunun  tespit aşamasında önemli olan kanal görüntüleme yolu ile boru içlerindeki hasarı pisliği ve arızalı  noktayı araştırmak. peşinden yapılacak  müdahalenin  doğru olmasına karar vermektir.Kanal görüntülemenin yanında  koku tespiti yapan ustaların inşaat ,tessisat ve mesleki tecrübeleri oldukça önemlidir.

Güven Vidanjör Antalya | Antalya Logar Tıkanıklığı Fiyat

logarın temizlenmesi ve bina çıkışna çekvalf montajı yaptırmak ise kanal kokusunun  bina içine girmsini engellemek için ana unsurdur.Çekvaf  şehir kanalizasyonundan gelen pis kokuyu karşı kapı görevi  görür ve geçit vermez.

Ankara lağım  kokusu önleme

Ankara,da kanalizeyon  yani lağım kokusun evinizde yada işyerinde giderimesi için tecrübeli ustalarımız sizler için işin keşfini ve neler yapılması gerektiğini tek tek anlatır ve uygulamasını özenle yapar

Lavabodan gelen kötü kokuya karşı kokumatik uygulamsı yapıoruz.

 

Bina çevresinde yada içndeki lağım kokusu için deliksiz logar kapağı montajı yapıyoruz.

Sonuç ise başarı ihtimali yüksek ve sorunun çözümün kalıcı olmasıdır.Lağım kokusunun kaynağı ne derece yakın tespit edilirse ,kukya karşı yapılacak işlem  o derece başarılı olacaktır.Lgaın kokusu bina içine olduğu gibi bina önünde  yada  bina çevresindede yoğunulukla zaman zaman hissedilir.Kompozit logar kapağının özellikle bina içndeki logarlarda kullanılması kapaktan yayılan kukyu önler.

Ankara kanalizayon kokusu tespit  aracımız hizmetinizde !

Başına gelmeyen bilemez ama  logar kokusu gerçekten çekilmez bir durumdur.Ayrıca evinide küçük sinek,böek ve haşaere  üremesine yol açar.Gider borularının içindenden  evinize ve işyerine  davetsiz misafirler gelebilir.

Kokuyu kokuyla bastırma ve ötrbas etmiyoruz yada izole etmiyoruz.

kanalizasyon kokusunu önlemek sizi memnun etmek için çalışıyoruz!

Ankara geneli kanal koku tespit hizmeti sunuyoruz.

Tagg:Ankara kanalizasyon kokusu tespiti.Ankara logar kokusu  önleme,Ankara lağım kokusu için çekvalf,Ankara kanal kokusu giderme,Ankara banyodan pis koku geliyor.Ankara Apartman pis koku tespiti,Ankara kanalizasyon kokusu engelleme.Ankara kanal kokusu önleme,Ankara lavabo kokusu  önleme,Ankara banyo kokusu giderme ,Ankara mutfak kanal  kokusu önleme.Ankata tuvalet kokusu tespiti.Ankara pis koku tespiti.Ankaa lağım kokusu tespiti,Ankara  evde lağım kokusu tespiti,Ankara evde lağım kokusu bulma,Ankara evde kanal kanal koku  tespiti,

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu