Hizmetlerimiz

Ankara Kombi Temizleme

Ankara kombi temizleme. Kullanım yılına, kullanılan suyun özelliklerine, ısı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu ve çamurlaşma olur, özellikle çamurlaşma yerden ısıtma sistemlerinde daha yoğun olarak görülür.

Meydana gelen bu oluşumlar, ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar.

Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar:

  • Isı transferinin tam olarak yapılamaması.
  • Kalorifer peteklerinde ısının homojen dağılamaması, özellikle petek diplerinde oluşan tortulaşma nedeni ile alt tarafların ısınmamasi, hatta bazı peteklerin hiç ısınmaması.
  • Yerden ısıtma sistemlerinde çamurlaşma ve tortulaşma nedeni ile, tıkalı boruların geçtiği alanlarda ısınmama sorunları.
  • Tesisat ve peteklerde oluşan kirliliğin kombiye taşınması sonucunda, pompa ve eşanjör problemleri.
  • Kireç ve tıkanma nedeni ile eşanjörün istenilen sıcak suyu üretememesi.
  • Kirlilik nedeni ile, kombinin 1-2 dakika içinde yüksek dereceye ulaşıp kendini kapatması sonucu sirkülasyonun yapılamaması.
  • Sistemin çürümesi, yerden ısıtma borularında çatlakların oluşması.

Bu olumsuzlaklar, yüksek enerji maliyeti, onarım masrafları ve yetersiz ısınma, sık oluşan kombi arızları, kombilerinizin alorifer filtrelerinin çabuk ve sık kirlenmesi dolayısıyla kombi cihazının ısıtma suyunu tam olarak devir daim yapamamasına neden olur.

Bu şikayetler başınıza geldiğinde ilk aradığınız, kombinizin ve kalorifer kazanınızın yetili servisidir. Servis gerekn teşhisi koyduktan sonra, ısıtma tesisatınızın bell işlemlerden geçmesi gerektiği söylenir. Eğer kalorifer tesisatınızda eskisi gibi konforlu derecede ısınmak istiyorsanız kalorifer tesisatınızın temizliği işlemi yegane yapılacak işlemdir. Rem-ar ailesi olarak uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz, kalifiye eleman kadromuz, avrupa bilim adamlarının yıllarca biriim ve donanım ile  tasarlanmış son teknoloji sistemi cihzlarımız ve hızlı servis arçlarımızla, ısınma sorununuzu ortadan kaldıracak kalorifer tesisatı temizliğinizi gerçekleştiriyoruz.

Kalorifer tesisatınızın temizliğindeki öncelili gayemiz ısıtma cihazınızın oluşturduğu ısıl enerjiyi ısı kaybı olmadan ısınma sisteminize sağlıklı bir şekilde kalorifer peteklerine transfer etmektir. Kalorifer temizliğinizi yaparken ikincil amacımız kalorifer sisteminizin kullanım ömrünü uzatmak ve bakım-onarım maliyetlerini en düşük seviyeye indirmektir. Amaçlarımızdan birisi ise sistemin içerisine birikmiş olan biyofilm tabaksını ve sistemin oluşturduğu kimyasal çökeltileri kalorifer tesisatınıza ve ısıtma cihazınıza hiç bir zarar vermeden ısıtma sisteminizde ek parça öküp takmadan, işlemin gerçekleştirildiği ortmı kirletmeden ve buna bağlı olarak size zahmet vermeden, son olarakta kalorifer sisteminizi güvenli olarak hvalarını alıp radyatörlerinize vanalardan regilaj ayarı yaparak ısıtma sisteminizi size konforlu bir şekilde performans verecek bir sistemi size teslim etmektir. 

Çözüm: Sizler firmamıza müracaat edip iletişime geçtikten sonra bizler sizlerin değerli zamanınızı almadan modern ve hızlı araçlarımız ile evinize en kısa sürede ulaşırız. Sizden şikayetlerinizi alarak ve yetkili servisin sizlere gösterdiği yolu dinleyerek ısınma problemerinizi teşhis ederiz. Kalorifer sisteminizin temizlenmesi işlemine başlamadan önce sisteminizi çalıştırarak son bir kez deneriz. Gerekli kanaatlere vardıktan sonra kalorifer tesisatınız içinde bulunan ısıtma suyunu sistemden tahliye ederiz. Avrupada yıllarca denenmiş ve uzun zamanlara dayanan  tecrübe sayesinde ortaya koyulmuş ''Flashing" yöntemini ''Flashing Cihazı'' ile uygulamaya geçeriz. Bu yöntem kalorifer tesisatınızı oluşturan PPRC, PEX, Bakır Boru, Demir Boru çeşitlerine döküm, panel, alüminyum radyatörlerine boru ve ek parçalarına kollektörlerine, radyatör vanalarına hiç bir zarar vermeden ve asidik etki bırakmadan ekolojik ve ekonomik olarak, hava-su ve kimyasalı kalorifer tesisatınıza basınçlı bir şekilde değişken ve titreşimli seçenekleri ile bu maddelerin kalorifer tesistanın içinde sirkülasyonun sağlanması ve tahliye edilmesidir. Bu yöntemden önce hiçbir radyatör yerinden sökülmez ve etrafa kirli ve pis sular dağılmaz. Bu sayede evinizdeki eşyalarınızı yerinden oynatmanıza, halı ve kilimlerinizi kaldırmanıza gerek yoktur.

Öncelikle cihazımız kombinizin en yakın noktasına kurularak eletrik enerjisinin temini sağlanır. Kombi cihazınıza en yakın temiz su çıkışı noktasından cihazımıza temiz su temin edilir. Makinamızın kimyasal haznesine kimyasal bağlanır. Cihazın çıkış hortumu kombi cihazının çıkış borusuna bağanır. Cihaz, kendi ürettiği hava ile su-kimyasal karışımına direkt basın uygulayarak sisteminiz içerisinde oluşan partikülleri direkt olarak sisteminizden kimyasal ve su ile birlikte tahliye eder. Tahliye esnasında evinizin pislenmesinin önüne geçmek için tahliye vanasına özel bir aparat ile şeffaf hortum monte edilir. Hortumun çıkış noktası, herhangi bir atık su giderinin içerisine erleştirilir bu sayede hem sistemden hemde kalorifer tesisatınızdan çıkan atıkları çıplak gözle görebilirsiniz. Bu sayede banyonuz yada mutfağınız kirlenmemiş olur. Kısacası bu sistem Dünya'da en teknolojik, ekolojik, ekonomik, güvenilir, hızlı ve pratik sistemdir.

Sonuç: Sistemin İlk günkü çalışma performansına ulaşır, sistemin çalışma ömrü uzar ve yakıt tasarrufu sağlanır. Isınma kalitenizi arttırarak size enerjiyi verili kullanmanızı ve yaktığınız kadar ısınmanızı sağlar.


Kombi Temizleme Kombi Temizleme Kombi Temizleme

 

Kalorifer temizliğinizi yaptırın, huzurlu ve konforlu yaşayın...

 

Kalorifer Temizleme

 

Sizce de kalorifer sisteminizini temizlettirmenin zamanı gelmedi mi ?

Kalorifer temizliğinde, kaloriferlerin içinde çıkan pislikler...

Kalorifer Temizleme

 

 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu