Hizmetlerimiz

Ankara Kanalizasyon Yapımı

Ankara Kanalizasyon Yapımı. Eskimiş, yıpranmış ve görevini yerine getiremeyen veya yeni yapılara kanalizasyon yapımı işlemi gerçekleştirilir.

Kanalizasyon ya da lağım döşemi, pis ve atık suların özel kanallar aracılığıyla toplanıp atılmasını sağlayan altyapı sistemidir. Bu kanallarda künk ya da büz adı verilen kalın borular kullanılır.

Ayrıca bunların bir zarar görmesi ( kırılma, yanma, çatlama  ) sonucunda etrafa pis koku yayılabilir. Yani kanalizasyon borularının çok sağlam olması gereklidir.

Kanalizasyon hatları genellikle %50  dolulukta 2 fps hızla akacak şekilde dizayn edilir. En düşük akış hızı, kanalizasyon boruların temiz kalmasını sağlar ve katı madde birikimesini engeller. Yapı içi sistemlerde eğim %1 ile %2 arasında olmalıdır. Yapı dışındaki sistemin uç (dış) noktalarındaki kanalizasyon boruları, en az %1 eğimle yapılmalıdır. Bu dış noktalardaki borularda akış az olacağından, 1/100  eğim, boruların temiz kalmasını sağlar.

Yatay eğrili borular genellikle kullanılmasa da bazı durumlarda gerekebilir . Bu tür durumlarda, boru düz olarak hesaplanır ve gerekli en küçük eğime 1/2 eklenir. Böylece, borunun eğriliğinden kaynaklanan hidrolik enerji kaybı dengelenmiş olur.

Logar bağlantılarında, aynı çaptaki borular bağlanırken, akış yönünde altta kalan boru, yukarıdaki kanalizasyon borusundan en az 0,025 m daha alçak konmalıdır. Eğer, boru çapı değişiyor ise , boruların çapının %80'ine denk olan yükseklikleri eşleştirilmelidir.

Kanalizasyon Yapımı

Kepçe ila kanalizasyon yapımı işleminden bir görüntü.

 

 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu