Hizmetlerimiz

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma

 
Akyurt Lavabo Tıkanıklığı Açma AkyurtAltındağ Lavabo Açma Ustası AltındağBağlum Lavabo Tıkanıklığı Açma BağlumBağlıca Lavabo Tıkanıklığı Açma BağlıcaBasınevleri Lavabo Tıkanıklığı Açma BasınevleriBatıkent Lavabo Tıkanıklığı Açma batıkentÇankaya Lavabo Tıkanıklığı Açma ÇankayaDuş Teknesi Tıkanıklığı Açma AnkaraEryaman Tıkalı Lavabo Gideri Açma EryamanEtimesgut Lavabo Tıkanıklığı Açma EtimesgutGölbaşı Lavabo Tıkanıklık Açma Gölbaşı 0536 859 85 05 Karapürçek Lavabo Tıkanıklığı Açma Karapürçek 0536 859 85 05 Keçiören Lavabo Tıkanıklığı Açma keçiörenKüvet ve Jakuzi Tıkanıklığı AçmaLavabo Giderinin Tıkanmaması İçinMamak Lavabo Tıkanıklığı Açma Mamak 0536 859 85 05Mamak mutfak lavabosu tıkanıklığı açma Mamak 0536 859 85 05 Mazgal Tıkanıklığı Açma AnkaraPursaklar Lavabo Tıkanıklığı Açma Pursaklar 0536 859 85 05Sincan Lavabo Tıkanıklığı Açma SincanYağ Tutucu Nedir ? Yenimahalle Mutfak lavabosu tıkanıklığı açmaYenimahalle Tıkalı Lavabo Açma yenimahalleŞentepe Lavabo Tıkanıklığı Açma Şentepe 0536 859 85 05
 
 

Son Yazılar

 
Keçiören Çekvalf Montajı Keçiören Ankara kanalizasyon ( Lağım ) Kokusu tespiti Ankara Covid 19 izin belgeli ANKARA KANAL AÇMA Ankara musluk batarya satışı montajı Ankara klozet Çekvalfi Montajı ve Satışı Ankara kollektör montajı.satışı ve değişimi kanalizasyon borusu tıkanması nasıl olur ? Pimaş kanalizasyon temizleme kapağı Ankara Rögar neden iptal edilir ? Ankara Kompozit Rögar Kapağı Satışı Montajı Logar tamiri. Ankara Yağ Tutucu Temizliği Ankara Ankara kanalizasyon hattı yer tespiti kimyasal kullandım lavabo açılmadı Kompozit rogar satışı montajı Rothenberger Katalog
 
 

Ankara Lavabo Tıkanıklığı Açma

Ankara lavabo tıkanıklığı açma. Lavabolar günlük hayatta sıkça kullandığımız seramik sağlık gereçlerindendir.Lavabo tıkanıklığı ise lavabodaki atık suyun pissu tesisatına tahliye edilmemesidir.

Lavabolar genellikle mutfakta bulunduğu için, organik atıkları kanalizasyona ulaştırır.

Lavabo gideri tıkandığı zaman kullanılan atık su, kanalizasyon sistemine ulaşamadığı için boru ek yerlerinden, makine gider borusundan ya da lavabo sifonunun ek parçalarından sızdırabilir veya taşabilir.

Lavabo Neden Tıkanır ?

Mutfak lavabosu tıkanıklığı genellikle organik atıkların, yağların, sabunların ve yemek artıklarının etkisiyle olur. Diğer bir neden ise lavabo gider borusuna yeterli eğimin verilmemesidir. Yemek artıklarının içerisinde bulunan yağların sürekli lavaboya dökülmesi, bunun sonucunda yağların gider borusuna yapışması bir başka tıkanma nedenidir. Ayrıca lavabo giderine gereğinden az sıcak su kullanılması da bu çeşitli nedenlerdendir. Bir diğer önemli tıkanıklık nedeni ise; 70mm çapında dikey inen kolon borusunun içine atıkların dolması ve bunun sonucunda su akışının sağalanamamasıdır.

Banyo lavabosu tıkanıklığı ise bir takım kişisel bakım işlemleri sonucunda lavabo giderine itilen; kıl, diş macunu, şampuan, sabun, tıraş köpüğü, tırnak, deri parçaları ve diğer organik atıklardır.

Mutfak Lavabosu Tıkanması

Mutfak Lavabosu Tıkanması

Banyo Lavabosu Tıkanması

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkanan Mutfak Lavabo Sifonu 

Tıkanan Mutfak Lavabo Sifonu

Tıkanan Banyo Lavabo Sifonu

Tıkanan Banyo Lavabo Sifonu

 

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır ? 

Lavabo tıkanıklığı açılmasında çok çeşitli yöntemler vardır. Bunları " Yanlış, Geçici ve Doğru Yöntemler" olarak üç başlıkta ele alacağız.

1- Lavabo Tıkanıklığının Açılmasında Uygulanan Yanlış Yöntemler

Lavabo gideri tıkandığı takdirde uygulanan yanlış yöntemler, lavabo tıkanıklığını açmak yerine daha da kötü bir duruma sürükler. Lavabo giderine, lavabo sifonuna borulara, ek ve parçalara zarar verir. 

Lavabo tıkanıklığı oluştuktan sonra uygulanan yanlış yöntemlerden bir tanesi, çubuk ya da sert bir cisim aracılığı ile lavabo tıkanıklığı gidermeye çalışmaktır. Bu yöntem tıkanıklığı daha da ileri bir seviyeye taşımakla beraber lavabonun körüklü sifonunu delerek etrafa zarar verir. Bunun sonucunda lavabo tıkanıklığı giderilmez ve sizleri maddi açıdan zora sürükleyecek masraflar açar.

Lavabo tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı oluştuktan sonra uygulanan yanlış yöntemlerden bir tanesi de kimyasal madde ile lavabo tıkanıklığı açma yöntemidir. Tıkalı olan lavabonun içinde su bulunduğu takdirde su ile etkileşime geçmediği için sonuç vermeme olasılığı yüksektir.

Ayrıca farklı atıkların birleşerek kimyasal madde ile reaksiyon göstermesi sonucunda sifon, boru ve ek parçalarınız delinerek evinizi su basabilir. Kimyasal maddeler, koroziflik özelliğini bünyesinde barındırdığı için insan sağlığına olumsuz etkilidir.

Lavabo tıkanıklığı

Tazyikli su ile lavabo açma genelde boru ve tesisat içini temizlemek için kullanılır. Tazyikli su ile tıkalı gidere müdahale edildiği zaman, pimaş boru tıkalı olduğu için geriye doğru teper ve mutfağınızın lavabo borusundan taşar.

Tazyikli su ile lavabo açma

2- Lavabo Tıkanıklığının Açılmasında Uygulanan Geçici Yöntemler

Lavabo tıkanıklığını gidermek için en kolay ve en ilkel yöntem pompalama yöntemidir. Neredeyse her evde bulunan lavabo pompası ile lavabo tıkanıklığı giderilmeye çalışılsa da bu sadece anlık çözüm sağlar. Yatay ilerleyen lavabo borularında tıkanıklığın daha çok artmasına neen olmaktadır.

Lavabo Tıkanıklığının Açılmasında Uygulanan Geçici Yöntemler

Toz lavabo açıcılar çevrenizden kolayca temin edebileceğiniz maddelerdir. Lavabo tıkanıklığı açma işleminde sık tercih edilse de anlık çözüm önerisi sunarlar. Her ne kadar geçici bir yöntem olsa da tıkanıklığın bir kısmını giderebilirler fakat kalan atıklar ve sonradan atılan atıklar birleştiği takdirde lavabo tıkanıklığı içinden çıkılmaz bir hâl alacaktır.

Toz lavabo açıcı

 

3- Lavabo Tıkanıklığının Açılmasında Uygulanan Doğru Yöntem

Az önce de görüldüğü üzere lavabo tıkanıklığı açma işleminde bir çok yöntem geliştirilmiştir. Fakat bunlardan çoğu eksik ya da geçici yöntemlerdir. Lavabo tıkanıklığı açma işleminde en doğru, güvenilir ve etkili yöntem; bu işi için tasarlanmış spiralli lavabo açma cihazıdır.

Sprialli lavabo açma cihazı üstün Alman teknolojisi ile donatılmış, gelişmiş ülkelerde son derece yaygın, etkili, güvenilir, zararsız, zamandan ve paradan tasarruf edilmesine yarayan bir cihazdır. 

Lavabo giderlerinize, mutfak döşemelerinize, halılarınıza, çelik mutfak malzemelerizinize ve cebinize zarar vermez. 

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi için en uygun yöntem bu cihazlarla tıkanıklığı açmaktır.

Lavabo tıkanıklığının giderildiğini ve lavabonun sağlıklı bir şekilde çalıştığını, su giderinde oluşan girdaptan anlayabilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı ile karşılaşmanız olası olduğundan günlük hayatta dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Eğer bu noktalara dikkat edilirse lavabo tıkanıklığı ile karşılaşma problemi yaşamanız daha düşük ihtimal olur.

  • Lavaboya bulaşık teli, çay çöpü, yemek artıkları atılmaması.
  • Düzenli lavabo açıcı kullanılması.
  • Boru içlerinde kalıntı oluşturacak kimyasal maddelerin kullanılmaması.
  • Lavabonun kullanım alanlarına dikkat edilmesi.

keçiören,Çankaya,yenimahalle,Mamak Altındağ,

Pursaklar,Çubuk,Akyurt,Elmadağ,Etimesgut,

Sincan Gölbaşı,Kahramankazan,Çayyolu,İncek

Ümitköy,Batıkent,Temelli İlçelerimiz ile Ankara ilimizin  genelinde,Lavabo tıknaıklığı açma işi yapıyoruz.

 

 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu