Hizmetlerimiz

Pik Boru Tıkanıklığı Açma

 Pik döküm borular, genellikle yapı yaşı eski binalarda  bulunan atık su ve kanalizasyon borusu olarak  döşenmiştir.

Pik Boru Tıkanıklığı Açma

Geçen uzun yıllar sonucunda başta demiroksit ve pas oluşumu, su içinde bulunan kireç ile  diğer etkenler sonucunda pik borular atık su taşıma  görevini tam olarak yerine getiremez hale gelmiştir.  Bunun sonucunda pik boru tıkanıklığı oluşmuştur.

Tıkanıklık makine yardımı ile açıldıktan sonra bol  miktarda su ile pik borudaki atıklar kanalizasyona tahliye  edilmelidir. Pik boruların kullanıldığı pis su ve  kanalizasyon sistemleri, düzenli olarak temizliği ve  bakımları boru hatlarında bir bütün olarak yapılmalıdır.  Nedeni ise atık su ve kanalizasyon sisteminin düzenli  çalışmasıdır.

Mutfak atık su giderinde ise pik borularda yağlanmadan dolayı tıkanmalar, banyo ve tuvaletlere göre daha çabuk zaman aralıkları gerçekleşir.

Mutfakta yaşanan pik boru tıkanıklığında ise lavabo veya atık su kolonu tıkanıklığı makina ile açıldıktan sonra oluşan yağ tabakasının temizlenmesi için çok miktarda sıcak su aktarılmalı ve yağlanma en aza indirilmelidir.

Pik Boru Tıkanıklığı Açma

Kısacası pik borularda yaşanan kanalizasyon tıkanıklığı, PVC  borulara nazaran daha zor ve titizlik isteyen bir işlemdir.

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu