Hizmetlerimiz

Ankara Süzgeç Tıkanıklığı Açma

Banyo kullanım açısından sık kullanılan alanlardan olduğu için aşınan su boruları zamanla kullanılan sularda bulunan kireç ve banyoya atılan saçlar, şampuanla beraber tutunan kirler zaman içersinde banyo boru hatlarında süzgeç tıkanmasına sebep olur. Firmamız tarafından yapılan banyo tıkanıklığı açma işlemleri kırmadan banyo açma ve isteğe bağlı kameralı boru görüntüleme de yapılmaktadır. Banyo tıkanıklığı robot makine kullanılarak kolay, hızlı ve etrafa zarar verilmeden açılmaktadır. Tıka

 

Peki, süzgeç neden tıkanır ? 

Hepimizin bildiği gibi süzgeç atıklar ile tıkanır. Organik insan atıkları, temzlik bezleri, paspas ipleri, kağıt ve plastik parçaları, iç mekânlarda süzgeçlerin tıkanma nedenleridir. Teras, balkon ve bina çevresinde bulunan süzgeçlerde tıkanma nedeni ise yaprak, dal parçaları, ambalaj atıkları, tozların katmanlaşması ile oluşan kist tabakası, çamur süzgeçlerinde oluşan çamurun sertleşmesi gibi nedenlerdir.

Süzgeç tıkanıklığının bir nedeni ise duş içerisine bulunan süzgecin sabun ve şampuan atıkları ile dökülen saçların kitleleşmesinin bir sonucudur. Süzgeç atık su tesisatı yapılırken tesisatta 90° dirsek adedinin fazla olması, atık su kolon borusuna bağlanan çatal sayısının çok olması, süzgeç tıkanıklığının başka bir nedenir.

En çok yapılan tesisat yanlışlarından biriside atık su süzgeçi ile yağmur süzgeçlerinin aynı pis su borusuna ve hatta aynı atık su logarına bağlantı yapılmasıdır. Yemekhane resourant, fastfood gibi toplu yemek üretilen alanların mutfağında bulunan atık su süzgeçlerinin dökülen yemek parçaları, bulaşık parçaları ve çeşitli gıda maddelerinin geniş çaplı süzgeci tıkaması bir başka tıkanma nedenidir.

Kazan dairesinde bulunan süzgeçte ise kazan tahliye suyunda kireç ve pasların atık su borusunda ve süzgeçte katmanlaşarak tıkanmasına zemin oluşturduğu gibi kömür parçaları ve küllerde süzgeç tıkanıklığına neden olur.

Süzgeç Tıkanıklığı Oluşumunun Sonucu;

Süzgeç Tıkanıklığı Oluşumunun Sonucu

Süzgeç Tıkanıklığı Açma İşlemi;

Süzgeç Tıkanıklığı Açma İşlemi

Süzgeç Tıkanıklığı Açma İşlemi

Süzgeç Tıkanıklığı Açma İşlemi

Unutmayalım ki süzgeç her nerede olusa olsun tıkandığı anda su tahliyesi görevini yerine getirme işlemini  yapamaz ve sizlere yüksek miktarda bakım onarım masrafı çıkarabil

 Süzgeç tıkanıklığı, kanalizasyon tıkanıklığının  en yakın haberxixi ve belirtisidir. Çünkü yer süzgeçleri hemen hemen kanalizasyona en yakın seviyededir.

 Ankara geneli ve çevresinde  süzgeç açma hizmeti veriyoruz.

 

 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu