Hizmetlerimiz

Ankara Çekvalf montajı ve satışı Ankara / Çekvalf Nedir ve Nasıl Çelışır ?

Tarih: 06/07/2015

Ankara'nın tüm ilçelerinde kanalizasyon, yağmur suyu, kanal bacalarına ve logar kuyularına çekvalf montajı yapmaktayız. Çekvalf tek yönlü akışkanlık sağlayanbir emniyet valfi çeşitidir. Bodrum katlarını su taşkınından ve pis su basmasından korur.

 Ankara   Çekvalf montajı ve satışı Ankara / Çekvalf Nedir ve Nasıl Çelışır ?

Kanalizasyon kotunun yüksek olarak döşendiği ve kanalizasyon ile bina kanalizasyonu akış seviyesinin eşit olduğu logarlarda önlem almak için kullanılır.

Kanalizasyon kokusunu önlemek için çekvalf kullanın !

Çekvalfin diğer bir amacı da kanalizasyondan gelen kötü kokuyu binaya vermemesidir. Koku önleyici olarak da kanalizasyon logarına çekvalf montajı ile kokuya karşı önlem alabilirsiniz. Çekvalferin bir kullanılma sebebi de kanalizasyon ve logarda yaşayan; fare, hamamböceği gibi haşere türü hayvanlardan evinizi ve işyerinizi korumaktır. Çekvalfin kapağında fare ile böcek gibi hayvanlar kanalizasyon sisteminden gelip geçemezler.

Kanalizasyon kokusu ; kanalizasyondan çeşitli sebeplerle tasisata ve tuvalet ,banyo,mutfak ve bina içi alanlara dağılan logım kosousudur .Lagım  kokusu sonderece kötü ve insan yaşamını olumsuz etkileyen bir faktördür.Genellikle lodos ve rüzgarlı havalarda çok yoğun hissedilen kanalizasyon kokusunu engellemek için kanalizasyona çekvalf takılması ve kanalizasyon kokusunıunun önlenmesi  amaçlanır.

Ankara çekvalf montajı işlemi

Kanalizasyon ve logarların temizlenmemesi kanal borularında yaşanan arızalar.Kanal borularının  çok büyük döşenmesi ve içinin boş kalması kanalizasyon kokusunu daha fazla artırır. Kanal kokusu basit ve geçici çözümler ile kalıcı olarak giderilemez.

Kanalizasyondan gelen kötü koku için çekvalfi Kokunun  kaynağınıa montaj yapılmalı ve takılan çekvalf ise kesinlikle koku yapan metan gazını boru içine geçirmeyecek halde  olmalıdır.

Böylece kanalizasyon kapağından rüzgar etksi ile eve yoğunlaşarak giren lagım kokusu sizleri rahatsız etmez. 

 

Kanalizasyon kokusuna çekvalfle dur deyin !

Çekvalf çalışma  sistemi

Çekvalf sadece yapıdan kanalizasyon yönüne atıksu akışı yapıldığnıda açılır ve diğer zamanlarda kanalizasyon yönü sürekli olarak kapalı kalır. Kısacası çekvalf taktığınızda kanalizyon olumsuz bir şekilde etkilenmez. Ayrıca yapınızı su basmaları kötü koku ile haşerelerden koruyabilirsiniz. Pis su çekvalfi montaj edilirken ok yönünde kanalizasyon logarına montaj edilmelidir. Aksi halde çekvalf çalışmayacaktır.

Sizde tuvalet ve lavabolardan gelen kötü kokulardan şikayetçiyseniz 0536 859 85 05 numaralı telefonumuzdan bizi arayınız.

Çekvalf nedir,  Çekvalf  nasıl,çalışır ?

Çekvalf nasıl çalışır?  Sizlere bunu kolay ve anlaşılır şekilde anlatmaya çalışacağız:

Çekvalf kanalizasyon akış yönüne doğru çalışan pis su emniyet valfidir.

Çekvalf tek yönlü bir manuel emniyet vanasıdır.Çekvalf  tesisatın  güvenli ve cihazların  korunması amacı ile kullanılır.Çekvalf  kanalizasyon  sistemi ve evinizi koruma altına alan bir otomatik siğorta  işlemi görür. Yani  su akıntısı ters yönden gelirse kapak kapanır tıpkı otomatik siğorta gibi.

Sadece ileri yön modunda çalışır. Ters takıldığında ise tapa görevi görür.

Daha basit bir ifade ile evin içinden balkona açılan kapıdır. Yalnız balkon kapısından evin içersine misafir kabul edemezsiniz. 

Çekvalf; sıvı ve gaz ürünlerin kullanıldığı çeşitli ünite ve sanayi tesisi ve makina, araç üstü ekipmanlarda dahi kullanılmaktadır.

Yatay yaylı  ve klepeli sistem

Yay ve klepe sadece ileri yöne su ve hava akışını sağlar ve aksine bir baınç durumunda ise geri basma ve kaçırma olarak tabir edilen sızdırma işlemine izin vermez.

Klepe contalı olduğu için  kanalizasyon ve logardan gelen metan gazını keser veya azaltarak minimize eder.

Klepe, metal veya sert plastikten imal edilr. Metal klepe paslanmaz sacdan imal edilir. Plastik klepeli çekvalf tercih ederseniz daha uzun ömürlüdür ve paslanma, çürüme gibi bir risk yoktur.

Çekvalf klepeli conta sayesinde metan gazını tesisata sızdırmadığı için kanalizasyon ve logar kokusunu  bina ve apartman içine vermeyen kesen bir sistemdir.

Çekvalf  klepe sistemi

Çekvalf  Kilidi

Çekvalf kilidi ise tekyönlü emniyet mekanızması ile tamamen kilitleme işini yerine getirir. Çekvalf üstündeki kol sayesinde kilit devreye alınarak mekanizma sabit şekilde kapalı tutulur ve sizin haricinizde kimse çekvalfi açamaz.

Bu işlem tıpkı evden çıkarken  dışardan kapıyı kilitmeye benzer. Evinize sizden habersiz sadece kilit yada kapıyı kıran girebilir.

Kilitleme işlemi genelde fare ,böcek ve haşere ,gurubunun tesisata ordanda tuvalet banyo ,mutfak gibi alanlara girişini önlemek  amaçlı kullanılır.

Kilitlenen çekvalf tıpkı bir kapı gibi davetsiz misafirlerin yaşam alanı içine girişini engeller

Kilit çekvalfin kanalizasyon ya da yağmur hattından gelen baınçlı suyun karşında adeta bir set oluşturur. Çekvalf kiltlendiği vakit su basıncına klepenin oynamasını engelleyerek tam su geçirmeme emniyeti sağlar ve su taşkını, kanal tıkanıklığı, geri tepme ve çeşitli kanal arızalarına ve ani yağışlara karşı ev işyeri gibi yapıların alacağı zararı önlemeye ve azaltmaya yardımcı olur.

Kilitleme işlemi  pissu tesisastı kullanılmayacağı zaman yada ev işyeri boş kalacağı  anda yapılırsa kemirgen ve asalak girişimide engeller.Çeşitli nedenlerde kullanılmayan  yapılarda çekvalf kilitlenmelidir.

Kilitli çekvalf ,yapı içindeki bodrum, wc çıkış  bina içindeki ,zeminden ve tavan altından geçen gözüken ana boruya montajı yapılabilir.

Kilit sistemli çekvalf genelde derin olmayan kısa boylu logarlara takılır.

Kilitli çekvalf villa ya da müstakil işyeri ,villa , yazlık    gibi yapılarda daha çok tecih edilir.

Kilitli çekvalf standart olup her çapta mevcuttur.

Ankara kilitli çekvalf montajı

Ankara'da çekvalf montajı hizmeti verdiğimiz ilçelerimiz.

Akyurt Keçiören Çubuk Çankaya Pursaklar Altındağ Gölbaşı

Yenimahalle Mamak Elmadağ Çayyolu. Kahramankazan.

 Sincan Etimesgut Eryaman, İncek, Batıkent Bilkent diğer tüm       ilçelrimizde hizmetinizdeyiz.

Sizde,Ankaranın en fazla  çekvalf montajı yapan.En çok tercih edilen firmasıyla çalışın.

Ankara çekvalf montajı servis aracımız ile Ankara,nın her ilçesinde.

Servis aracımıız ve konusunda uzman personelimiz uzak yakın mesafe ayrımı yapmadan Ankara,nın her mahallesinde konut,  işyeri, fabrika ,tesis, site, her türlü yapıda güvenle kullanacağınız çekvalf ürümüzüsizlerinde kullanımını sağlamaktır.

Çekvalf kullanımı  bir ayrıcalık değildir !Tam tersdine hidrolik akış sistemi ile çelişan kanalizasyon ve logar bacaları için yerine göre olmazsa  olmazdır.

Ankara çekvlaf montaj ustası

Ankara gelinde çekvalf montajı hizmeti veren firmamız çekvalf takma konusunda uzman ve tecrübeli usta kadromuz, gerekli alet makina ile çeşitli yapı kimyasalları ve pvc boru, gerekli pvc ek parçları kullanarak, Ankara'da kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Çekvalf montajında yılların verdiği tecrübe deneyime dayanarak kaliteli ürün ve kaliteli işçilik prensibinden taviz vermiyoruz. İşimizi özveriyle yapıyor, yapılan sunulan hizmette emeğimizden ve kullanılan ürünlerde  en kalitelisini ve uzun ömürlü olanını tercih etmekteyiz.

Fiyatta değil! kalitede  ön planda olmak ve sürdürülebilir kaliteli garantili ürünleri hizmeti ilk sırada tutmakla firmamaızı büyütmek hedefinde emin adımlarla yürümekteyiz.

Montaj yapılacak çekvalfler kutu içinde ambaljı bozulmadan, müşterinin gözü önünde açılır. Sağlam ve çalışır halde takılır ve teslimi yapılır.

Ankara Çekvalf Montajı Hizmeti

Çekvalf markalarında alternatifler sunuyoruz.

Çekvalf çaplarında en az dört alternatif ile montaj  edilecek şekilde müşteriye ulaştırıyoruz

Çekvalf montajı zor ve zahmet isteyen bir hizmettir .                       

Çekvalf montajı işi kanalizasyon  ve alt yapı işinde uzman ustalarla yapmaktayız.

Çekvalf montajı ustası kanalda ve logarda montaj işi yaptıktan sonra çekvalfin çalışmasını kontrol eder.

Çekvalf Montajı ve atıksu tesiatı 

 

Çekvalf montajında fiyat ve kalite orantısı ön planda tutulmalıdır.

Çekvalf montajı ne kadar sürer?

Çekvalf montajı yrım saat ile iki saat arasında zaman alır. çekvalfin montaj işi kanalizeyon borundaki duruma ve kanaliyonun kuyusunun  derinliği ve çalışma şartlarına göre değişir  Yeraltından  yada toprak altında bulunan kanalizasyon borusuna montaj yapılırsa  bu süre uzayabilir

Yüzeyden  geçen pimaş boruya yapılacak çekvalf montajı ise 1 saat ile 3 saat arasında sürebilir  

Kanal çekvalfi nasıl takılır ?

Kanal çekvalfi nasıl takılır ? 

Kanalizasyona çekvalf kim takıyor ?

Kanalizasona çekvalf taktırabilirmiyim ?

Kanalizasyon çekvalfi taktım çalışmıyor ?

Kanalizyon çekvalfi takarken  nelere dikkat edilmeli ?

Kanala çekvalfi kendim nasıl takarım ?

Kanalizasyonun neresine çekvalf takılmalı ?

Kanalizasyon borusuna takılan çekvalf su debisini düşürür mü ?

Kanalizasyona takılan çekvalf  su akışını azaltırmı ?

Bu ve buna benzer soruları çok fazla alıyoruz.  Sizlere tavsiyem  yukarıdada bahsettiğim gibi işi uzmanına bırakın . Kanalizasyon ve logar sisteminde çekvalf gerektiği durumda bir kaç tane takılabilir yani çekvalf takma işinde şartlar, kanalizasyonun ve tesisatın durumu,binanın konumu,müşreinin isteği doğrultusunda  işin ustası bu vaziyetleri göz önüne almadan çekvalf takma işini yaparsa sorunun çözümü sağlanmaz. Çekvalf takma ile  ilgili  sorularınızın cevabını aşağıda çekvalf montajı nasıl yapılır ?  bölümünde  ifade etmeye çalışağazğız.

Kanal çekvalfi mntajı Ankara

Kanalizasyon Çekvalf bir kere takılır !

Bir kez takılan çekvalf  sürekli çalışır. Önemli olan kanalizasyon çekvalfinin düzxenl çalışacağı şekide kusursuz montaj yapılması.

Kanalizasyon çekvalfi montajı nasıl yapılır ?

Çekvalf montajı çekvalfi kanal borusuna takıp bırakmak değildir !

Çekvalf montajı bilgi birikimi ve fazlaca beceri isteyen yani ustalık tecrübesin yanında yardımcı malzelemr gereketirir. Bunlardan biri eksik ise yapılan çekvalf montajı  sadece görüntü icabı yapılmış olur,

Çekvalf sadece bir iş için kulllanılmaz  

Çekvalf  yapacağı işleme göre en uygun Kanalizasyon logarı içindeki yere  montaj yapılır.

Çekvalf montaj edilmeden kontrol edilelidir.

Çekvalf ok yönünde montaj yapılmalıdır.

Çekvalf lağım kokusu için montaj yapılacaksa kokunun geldiği  kanalizasyon çıkış  yada  gidiş hattına  ok yöünde  montajı yapılmalıdır, aksi halde  lağım kokusu  sorunu çözülmez.

Çekvalf montajı yapılırken su terazisinde yani tam düz olmalıdır.

Çekvalf montajı yaparken  çekvalf yamuk eğik ,dik montaj yapılmamalı.

Çekvalf montajı edilirken çalışır halde olmalı açılması ve kapanması kontrol edillmelidir.

Çekvalf takılırken  aşağı ya da yukarı  eğimine dikkat edilmesi gerekir.

Çekvalf montajı esnasıda kenarında,köşesinde,altında başluk kesinlikle olmamalıdır. ve dönmeyecek ve gevşemeyecek,oynamayacak şekilde dikkatlimontajı yapılmalıdır

Su baskın olan kanalizasyon hattındaki rögara belediye  yönüne takılmalıdır.

Çekvalf su basan logara takılıyorsa çekvalfe demir yada çelik çubuk ile destek verilmelidir

Koku için çekvalf bina çıkışdaki pvc boruya montaj yapılmalıdır.

Çekvalf montajında çekvalf çalışacak halde beton ile sabitlenmesli gerekir.

Askıdan geçen hatlarda ise kelepçe ile veya galveniz tel yardımı ile çekvaf montajı yapılması gerekir

Çekvalf montajı genelde yatay  kanal borularında  yapılmalıdır.

Toprak yüzeye yakın  kanal borusuna montaj yapılıyorsa menhol yda kutu  içine olması gerekir.

Bahçe yada peysajlı bir alana çekvalf montajı yapılacak ise çekvalfin yerinin belli olması kaybolmaması için kompozit rögar kullanılması tavsiye ediliir

Çekvalf beton yani büz boruya montaj yapılacksa Beton boru içine geçececek şekilde montaj yapılmalıdır ve etrafında boşluk  olmamalı  hazır sıva ile çekvalfin etrafı çepeçevre sıvanmalıdır.

Çekvalf  korige boruya montaj yapılacaksa , korige boru içine pimaş boru  geçirmeli ve çekvalfi pimaş borunun ucuna  pvc yapıştırıcı yada silikon ile  montaj yapılmalıdır.

Çrkvalf montajı  çok sağlam bir  şkilde yapılmalı ve  kesinlile oynar halde olmaması gerekir,

Montaj yapılan çekvalfin  sökümü ise kesinlikle kolay olmaz.

Çekvalf montajının inceliklerini  bir bir sıraladığımız bu anlatımda gördüğünüz gibi bu bilgi birikimi uzun zaman tecrübe ve edinilen kazanımlara göre sizlere aktarılmıştır .

Çekvalf drenaj kanalınının çıkışına montaj yapılırsa direnaj borularına kanalizasyondan gelen çamur, balçık, taş maddelerin direnaj kanalına dolmasını  önler, ve lağım farelerinin  direnaj borularına zara vermesini sağlar. Direnaj sisteminin  ömrünü uzatır.

Ankara  Çekvalf Montajı

Çekvalf montaj yapılacak boruya küçük yada  büyük çapta olmamalıdır. Boru çekvalften küçük yada büyük olursa çekvalf içine tıkanma yapar.

Kanalizasyon logarına birden fazla çekvalf montaj yapılacaksa çekışma yapmayacak ve çekvalfleri çalışacak şekilde 45 derece  dirsekler ve kısa ek borularla montajı yapılmalıdır.

Çekvalf montaj yapılırken üst kapak açılacak ve kapacak  halde olmaı gerekir.

Çekvalf montajı pvc boruya yapılırken pvc yapıştırıcısı ile uygulanır.

Çekvalf montajı yapıldıktan sonra su kaçağı olmadğınıdan emin olunuz.

Çekvalf montajı yapıldıktan sonra mutlaka çekvalfi deneyiniz.

Çekvalf bina içinden geçen ve askıdaki boruya montaj yaıplırsa  ek yerlerinden  damlatma kontrolü

yapınız.

Kısacası Arife tarif gerekmez. Ekmaği ekmekçiye vermek ve bir ekmek üste vermek her zaman  en akılcı ve mantıklı olan yoldur. yapılacak işi ustasına yaptırmak sizin aklınızı tatmin eder aklınıza yatan iş kalbinize güven verir.soru işaretlerinden ve olası risklerden emin olursaunuz.

Ankara kanalizasyon çekvalfi montajı.

  Önemle Uyarıyoruz !

Çekvalf montajınıı acemi yada sıradan  bir kişiye yaptırmayın !

DÜZGÜN, İŞİNİ BİLEN  YAPACAĞI İŞİN HAKKINI VEREN USTALARI TERCİH  EDİN.

Mutfak gder borusuna montaj yapılan çekvalf

Kanalizasyona koku için  montaj yapılan çekvalf 

Ankara,da yapılan çekvalf montajı ve çekvalfin çelışmasının  denenmesi

Çekvalfin faydaları ve çekvalf kullanımının önemi

Kanalizasyon ve logarda çekvalf kullanmı özellile  kanalizasyon alt yapısının lüçük çapta ,yada yetersiz olduğu ilçe ve semtlerde bilinçli yada zorunlu olarak tercih edilmelidir.

Kanalizasyon eğimin dik olduğu  bölgelerdeki  çukurda kalan binaların atıksu baskınından korunmasında önemli rol oynar.

Yazlık yada bağ evi  gibi sezonluk kullanılan  ferdi yapıları,asalak,akrep, yılan gibi canlıların kanalizasyon ve logardan eve girişini engeller.

Kanalizasyon ve mutfak hatlatları ayrı ise iki adet taıklıması gerekir

Çekvaf kanalizasyondvan gelen  metan gazını  engelller.

Logardan bina  gelen lağım kokusunu önler,

Banyo, tuvalet, mutfak tesisatından gelen lağım kokusunu önler.

Kanalizasyondan gelen lağım farelerini önler.

Kanalizasyon pompa ile çalışıyorsa  pompanın kanaldan su almasını önler.

Pompa kullanılan tesisatta çekvalf kullanmak gerekir.

Kanalizasyon ve logardan gelen böcek ve haşerelerin binaya ve eve girmesini önler.

Belediye hattındaki su taşmalarında binayı korumaya yardımcı olur.

Bağımsız daire pis su kanal borularında daireyi binadaki kanal tıkanıklığına karşı korur.

Daire pissu çıkışına takılırsa  katlardan daire içine kulanım suyunu daire içine almaz

Atık su geri tepme riskine jkarşı  tesisatı korumaya alır.

Aşırı dolu ve yağmur suyu  baskınlarına  karşı yapıyı korumaya yardımcı olur.

Belediye  hattındaki kanal tıkanmalarında  dolan kanalizasupn suyunu binaya vermez.

Ana kanalizasyon hattındaki  arıza  durumuda bina kanalizasyonunu kapalı tutar ve  olumsuz etkilerden korur.

Şehir kanalizasyonunda yaşanaacak bir olumsuzlukta çamur ve balçıktan bina kanalizasyona girmesini engeller.

Ankara Çekvaf Montaj Ustası

Kanalizasyonu dolduran balçık ve çamur görseli

Kanakizasyon ve logarınızı kum, toprak,çamur gibi etkenlerden koruyun !

Kanalizasyon arızasorunlarına çözüm için  çekvalf montajı yaptırın,

Çekvalf kullanılmayan  kanalizasyon  Sonucu

Logar tıkanıklınığına  karşı çekvalf kullanın !

Lağım fareleri ,şehir kanalizasyonundan üreme döneminde bina logarına sürekli taş taşıma sureti ile kendilerine ve doğacak farelere yatak yapar ve logar içide çoğalma ve yaşama faaliyeti sürdürür .Logar içine taşınan bu taşlar yüzlerle yada binlerle ifade edilebilir.Kanalizasyondan  logara farenin taşıdığı bu taşlar her gün kullanmakta olduğunuz logarı ve kanalizasyonu tıkar.Fareler logarı terk etse  dahi taşıdığı taşları logarınızda kalır ve sürekli logarınızın  tıkanma sorunu kısa zaman arılıkları ile tekrarlar.Şehir kanalizasyonundan çeşitli sebepşerle gelen taşlar ve çakıllar kanalizasyonunuzu etkisiz hale getirir.

Lağım faresinin logara taşıdığı taşlar

Yağmur suyu taşması (bodrum kata su basması) mrnek resim

Çekvalfi fare yermi ?

Bu soruyla çok fazla karşılaşıyoruz. Çekvalfi fare  yediğine biz kiç rastlamadık. Çekvalfin içindeki tırnağı kemirebilir ve fonsiyon dışı bırakanilir ama bu çok nadir bir durumdur. Fare çekvafi kemirmiyor ve yemiyor bu güne kadar edindiğimiz tecrübe bu Çekvalfin klepesi kapalı olduğu için zaten içeri girmiyor, dış kaplama pvc ve kalın tabaka olduğu için çekvalfin dış kısmını yemiyor.Çekvalf içindeki epdm  kauçuk contayı  yiyebiliyor lakin bu durum binde bir zor görülür. Çekvalfin klepesi metal ise metal fare  yemez.

Fare için çekvalf Ankara

Kanalizasyon çekvalfi  çalışma prensibi  fotograflı anlatımı lağım faresine ,su baskına ve rüzgarlı hada kanalizasyon kokusuna karşı ve suyun akış yönü ile manuel şekide  nasıl çalıştığı  gösterilmiştir.

Lağım faresi tiksindirici ,korkunç, iğrenç  ve pis kemirgen ve zara veren bir hayvadır.

Lağım faresi hızlı bir kemirgendir,ve topluluk halinde yaşayabilirler, yılda 3 ila 12 arasında yavrularlar

Lağım faresi kanal ve lağımdan aldığı virüs ve mikropları taşıyan tifo gibi bulaşıcı hastalıkları yayn bir yaratıktır

Lağım fareleri yaşamlarını su kaynaklarına yakın yerde kurarlar,

Lağım faresi kanalizasyonda yaşayan bir hayvandır,ve yaşam alnınıza rahatlıkla girebilir.

Lağım faresi klozet arkasında bulunan ve yumuşak akordiyon yapıda olan ve plastikten imal edilen körük bağlantısını kemirerek yer

Lağım faresi klozet eksantriği parçasını rahatlıkla yer,

Lağım faresi lavabo sifonu ve lavabo gider hortumunu kemirir

Lağım faresinin mutfak giderinde  gelmesini önler.

Lağım faresinin  tuvaletten çıkmasını önler

Lağım faresi kapaksız güzgeçlerden geçerek banyo ve duşakanin içine girebilir.

Lapım faresi işyerinize ve deponuza girerse mal, ürün, hatta stoklarınıza dahi zarara uğratabilir

Lağım faresinden yaşam alanınızı çekvalf ile koruyun !

Lağım faresine karşı çözüm için çekvalf taktırın ve kullanın !

Sağanak yağmur suyu taşkınlarına  önlem çekvalf

Sağanak yağışlarda  yağmur suyu va kanalizasyon sisteminin birleşik olduğu şehirlerde

Su baskınlarına tedbir almak amaçla  logara çekvalf takılması gerekir.Takılan çekvalf  ise su hasarınıı

azalmak için görev yapar.Çekvalf   ev iş yeri depo sığınak  gibi alanları ve içinde muhafaza edilen eşyaları 

korumaya yardımcı olur..Çekvalf  maddi hasarları azaltır ve yaşam alanlarınızı korur

Sağanak yağmur az zamanda fakat kuvvetli yağıdığı için yağmur suyu ve kanalizasyon boruları akış hıznına karşı yetersiz kalabilir, Yağmur akışının fazlası  eğimin en düşük olduğu binan logarndan  içeri doğru yönlenir.

ve binan  endüşük zemindeki gider borusıundan (süzgeç, tuvalet taşı) gibi noktalardan çekvalf montaj edilmediyse su baskını oluşturur.

Kanalizasyondan gelen yağmur suyunun geri tepmesini engelleyen çekvalf  mekanizması aşırı basıncı azalmak amacıyla  iki tane ve üçtane olarakta   takılması tavsiye edilir

Su ve kanalizasyon  baskını  tedbirleri ihmal edildiği zaman  yanğın, boğulma, yaralanma hatta can kayıplarına neden olmaktadır,

Su baskını ve   kanalizasyon  taşkınıına karşı alınanacak  tedbirllerin başında kanalizayson ve gider borular ınaçekvalf takmak gerekmetedir ve bu  önemsiz ve küçük  görülen detay   yaşam alanlınıza gelebilecek maddi  zaraırı ve  can güveliğinize  katkıda bulnmaya yardımcı olur. Örneğin emniyet kemeri takmak,kaza anında sizi korumaya yardımcı olmak içindir. Önemsiz gibi görülen hava yastığı  can güvenliğine katkıda bulunur.

Bİnayı kanalizasyon baskınından korumak  için Çekvalf Kullanın!

ÇEKVALF ÇAPLARI NELERDİR

50 MM ,70 MM,100 MM,125 MM 150 MM,200 MM,250 MM,300 MM

Çeşit , çap ve adetlerde stoğumuzda  bulunmaktadır Ankara içi nakliye ve montaj hizmeti tarafımıza aittir,

250 MM VE 300 MM Çekvalfler sadece ithal markalarda mevcuttur,

Ankara çekvalf fiyatı

Çekvalf  fiyatı montajı dahildir. Çekvalf fiyatına kdv dahil değildir. Çekvalf fiyatı monta yaplacak logar derinliğine, kanalizasyon borusunun çapına,  montaj yapılacak çekvalf sayısına göre değişiklik gösterir.Yerli markalarda  çekvalf fiyatı 200 mm çapa kadar400 tl ile700 tl arasında değişir. İthal markalarda ise 1500 tl ile 5000 tl arasında olup 250 mm çapa kadar değişiklik gösterir.  İthal çekvalf montajı Güncel fiyatlar için teklif alın

Ankarada ithal çekvalf satış ve montaj hizmeti vermekteyiz.

Ankara.nın ilçelerinde ve çevrasınde yurt dışından ithal edilen çekvalf çeşitleri ve uzman montaj kadromuzla ithal ve kaliteli çekvlaf tercihinizde  her zaman hizmetinizdeyiz.Kaliteli ürün yelpazesi  uygun fiyat ve ithal çekvalf stoklarımızla Ankara ve çevrsinde ithal çekvalf montajında vaz geçilmez tercihiniz olmaya devam ediyoruz.

İTHAL ÇEKVAF FİYATI EURO KURUNA GÖRE  GÜNCEL FİYATLANDIRILIR

Ankara ithal çekvalf  montajı ve satış için güncel fiyat  alınız

Çekvaf markalarımız

ithal çekvalf markalarımız

Redi,Pestan,marka ithal çekvalflari çeşitli çaplardadaki ürünleri Ankara genelinde satış ve montajı uygulamsı yapmaktayız

Yerli çekvalf markalarımız

Pimpa,Lüx wares,Meok,Mena, Devs,Gama yerli üretim çekvalf markalrı ve ürün çeşitleri ile satış ve montaj konusunda Ankara nın her bölgesinde  hizmet sunmakyaız,

Çekvalf değişimi Ankara

Kırılan, bozulan ,balıçık yüzünden  görev yapamayan,çeşitli etkenlerle çaılmayan , yağlanmadan dolayı kapanmayan yada açılmayan, eski çekvalfi  sökerek yenisi ile değişimini yapmaktayız.

 Her malzmemenin  bir kullanım  ömrü vardır. Her ürünün bir çalışma ömrü vardır.Takdir edersiniziki çekvalfinde belirli bir ömrü vardır ve kullanım şarlatına  göre bu ömür uzayııp kısalmaktadır.Ömrü dolan ürün her ne olursa olsun değiştimek ve yenilemek  gerekir .

Çalışmayan, işlevini kayetmiş çekvalf  kanalizsyon sistemide tıkanıklık  ve bina içine su baskımı , koku gibi polemlerin yanında,bina içinde fare ve böceklere ise geçiş sağlar

Ankara'nın her noktasında çekvalf değişimi  hizmeti vermekteyiz

ankara çekvalf değişimi

Çekvalf bakım gerektirmez

Çekvalf manuel bir mekanizma olduğu için logar temizliği yapılırken  kontrol edilmeli, kle klepede taıkılma ikırılma, yavaşlama, varmı kontrol edilmelidir. Kirli ,yağlı kanalizasyon hattında takılı ise mutlaka temizlenmeli yada değiştirilmelidir.Çekvalfe özel yağlama,temizlik,üst kapağın sökülmesi,klepenin  yenilenmesi gibi işlemler yapılmaz. Hasarlı çekvalf yenisi ile değiştirilmelidir Bakım sadaece kontrol amaçlı yapılr..Çekvaf özelliğl de de bakım isteyen bir malzeme olmamasıdır.

Ankara Logar Çekvalfi Motajı

 

50 ve 70 mm  kanal çekvalfleri

Bu çekvalf çeşitleri apartman ve site gibi çok katlı yapılardaki  daireleri  tıkanıklıktan ve mutfak pissu  hattındaki geri tepme olaylarımı  önlemek üzere dairenin mutfak  kolon borusuna  yada lavabo çışış pissu borusunun dirseğine monte edilir. Böylece daire yada küçük çaplı pissu borularındaki  ummadğımız, tatsız hadiseler karşısında tedbir almış oluruz. Arıca gider borusundan fare ve  böcek girişinide kapatmış oluruz.

Mutfak giderinden gelen kanalizasyon ve kötü kokuya çözüm olarak evinizde kullanabiilirsiniz.

Çrkvalf  lavabo giderine monte ediliyor ise uzun vida tij demiri  gibi bir yöntemle sabitlenmelidir. ve su terazisi ile akıntı seviyesinde olmalıdır. Sabitlenmeyen çekvalf ise akıntı ve oynama  durumu ile sağlıklı çalışmaz.

Fakat 50 ve70 mm çekvalf  montaj yapılırken  montaj kurallarına uygun olmalıdır. yine ok yönünde  duvara  gömmeden, üst kapak açılır halde montaj yapılmalıdır.

Bu çaptaki ççekvalfler fazla bilinmediği ve talep edilmediği için her nalbur ve hırdavatçıda satılmayabilir .Firmamız stoklu çalıştığı  için  her zaman 50 mm ile 70 mm çekvalflerin satış ve montaj hizmetini sunmaktayız.

Paslanmaz çelik klepeli çekvalf  takma Ankara

kredi kartı ve temassız Mobil visa ile ödeme imkanı

Tag:Ankara cekvalf montajı  Ankara cekvalf takma,Ankara kanal çekvafi montajı,Ankara logar çekvalfi montajı, Ankara fare için çekvalf,Ankara kazalizasyon çekvalfi montajı,Ankara kanal için çekvalf,Pissu çekvalfi Ankara,çekvalf değişimi,Ankara ithal çekvalf montajı,Ankara logara çekvalf takma.Ankara çekvalf satışı,Ankara Metal çekvalf  montajı.Ankara,da çekvalf montajı ustası,Ankara çekvalf montaj ustaası,Ankara çekvalf ustası,Ankara Pimaş boru çekvalfi.Ankara Böcek İçin Çekvalf.Ankara logar çekvalf, montajı

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu