Hizmetlerimiz

Ankara Kanalizasyon Arıza

Kanalizasyon arıza kanalizasyon sistemnin düzenli çalışmadığı kanalizasyonda bir aksama olduğu anlamına gelir. Kanalizasyon arıza durumunda kullanıcılar kanalizasyon borusunun bağlı bulunduğu logar bacasının olduğu logar kapağını kaldırarak logarın dolu ya da boş olduğunu kontrol ederler. Logar dolu ise kanalizasyon sisteminde arıza var demektir.

 

Bu olay kanalizasyon arızalarından sadece bir örnektir. Kanalizasyon sistemi yer altında olduğu için arızalanan bölgeyi bulmak uğraşı tecrübe ve teknoljik ekipman gerekir. Kanalizasyonun görüntüleme kamerası ile artık boruların içini görmek mümkün boru uzunluğu ve dirsek sayılarını tespit  etmek üst yapıya zarar vermeden gayet kolay.               Rem-ar Kanalizasyon arıza sorunlarınızda sizlere bir telefon kadar yakın...

Kanal arıza ve onarım çalışması

  • Kanalizasyon borularının güzergah hattı tespiti, 
  • Kanalizasyon kaynaklı su taşkınları ve bodrum katlarda su baskını önlemi
  • Kanalizasyon borularının yağ, çamur, balçık tortulaşması sonucu su akış debisinin azalması

KANALİZASYON ARIZA NEDENLERİ

A- Kanalizasyon borularında çökme

Kanalizasyon borusu belirli bir yükten fazla basınç ile karşı karşıya kalırsa kanalizasyon borusunda ezilme çökme büzüşme gibi durumlarda atık su tahliye görevinin yerine getiremez. Bu durum kanalizasyonda sürekli tıkanma ve koku meydana getirebilir. 

B- Gizli Logar

Kanalizasyon sisteminde atık su ile beraber dökülen atıkları süzmek ve pis su tesisatına yön vermek için kullanılan logar üzeri kaplama malzemesi (yer seramiği mermer v.s) gibi malzemelerle gizlenerek kanalizasyon sisteminde arıza oluşmasına neden olur.

Kanalizasyon arıza  nedeninin bulunması kanalizasyon arıza giderimi

K

 

C- Boru Kirliliği

Konutlarda kullanılan evsel atıkların yemek yağı ve artıklarının boru ve ek parçaların içerisine tutunarak boru ve ek parçaların iç çaplarının daralmasına neden olur. Buna paralel olarak kaba materyallerin geçişini engelleyerek pis su tıkanıklıklarına neden olur.

D- Eğim

Kanalizasyon yapımında gerekli seviyede kanalizasyon borusuna eğim verilmediği takdirde kullanım suyu ve çekitli atıklar kanalizasyon borusunda kalarak; koku,sızıntı ve kanalizasyon tıkanıklığı gibi sorunları  sürekli yaşayabilirsiniz.

f) Kötü Kullanım

Kötü kullanım sonucu bina içinde kanalizason arızasına sebep olan mutak borularının  yağ ve atık maddelerle dolması

Kötü kullanım; Bilinçsizce atık su ve kanalizasyon sisteminizi rastgele kullanmaktır. Az su kullanımı, yağ ve bitkisel atıkları giderlere dökmek, kişisel kulanım temizlik maddelerini tuvalete atmak, mazgalların temizliklerini yaptırmamak kanalizasyon arızası oluşturur.

Kanalizasyon Arıza

F Kanalizasyon Temizliğnin  Yapılmaması

Kanalizasyon sistemi an az yılda bir kez temizlenmelidir temizliğ ve bakımı yapılmayan kanalizasyonlar ise arıza yapmar ve daha büyük sorunlar çıkartır.

Ankara kanalizasyon arıza firması olarak bina içi ve bina dışında oluşan kanalizasyon arızlarlarının tespiti ve onarımı konusunda sizlere hizmet verirken yaptığımız işigarantili güvenilir ve temiz bir şekilde yapıp sizlere teslim etmekteyiz.

Kanalizasyon arıza tespiti ve giderme konusunda bizlere 7 gün 24 saat ulaşabilir ve telefon desteği alabilirsiniz.Servis talebiniz dahilinde ise en kısa sürede sizlere hizmet vermekteyiz.

Keçiören Çankaya,Yenimahalle,Etimesgut ,Sincan,Gölbaşı,Altındağ,Mamak,

Pursalar Çubuk Akyurt,KahramanKazan ve diğer ilçelerimizde Kanalizasyon arıza hizmeti Vermekteyiz.

 

 

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu