Hizmetlerimiz

Logar Kapakları Çeşitleri Ankara

Kanalizasyon sisteminize bir sıkıntı yaşadığınız zaman doğrudan müdahale edebileceğiniz, ilk aklınıza gelen yer  mevcut bulunan logarlara bakmaktır. Çünkü muayene kontrol amacı ile her yapının içinde ve dış çevresinde logar mevcuttur.

Beton Logar Kapağı 

Beton Logar Kapağı

Beton logar kapakları döküm logar kapaklarına  kıyasla daha ağırdır. Döküm logar kapakları genellikle yuvarlaktır ve açma kapama esnasında sizlere etrafını betonlama işlemi gerektirmez. Beton logar kapaklarının şekilleri yuvarlak, kare, dikdörtgen olabilir.          

Döküm logar kapakları delikli olduğu için logar içerisinde oluşan metan gazını ve kötü kokuları atmosfere ulaştırır. Kanalizasyon sisteminin havalanmasını sağlar ve kanalizasyondaki atık suların rahat akışına yardımcı olur. Beton logar kapakları ise deliksizdir.

Döküm logar kapaklarının deliksiz olanı da mevcuttur. Deliksiz döküm logar kapakları, genel olarak bina içerisinde kullanılır. Koku yapma ihtimali az olması nedeni ile belediyeler genelikle yollardaki kanalizasyon sistemlerinde kullandığı logar kapaklarını delikli ve ağır yük trafiğine dayanıklı, döküm ya da kompozit logar kapaklarını tercih ederler.

Bina parseli içerisinde ise hafif tip döküm logar kapakları tercih edilir. Döküm logar kapaklarının bir tercih sebebi ise sağlam olmalarıdır. Koloy kolay kırılma ve çatlama yapmazlar. Yük basıncına dayanıklıdırlar. Ayrıca döküm logar kapakları paslanmaya ve çürümeye karşı uzun ömürlüdür.

Dış çevresel etkenleri dikkate aldığımızda yağmur, kar, güneş yani sıcak ve soğuğa karşı dirençli yapıdadırlar. Sizde bu özelliklerinden dolayı döküm logar kapaklarını tercih edilir

DÖKÜM LOGAR KAPAĞI SATIŞI MONTAJI ANKARA

Döküm logar kapağı yük dayanımı ve sağlamlığı ile ön plana çıkar.Döküm logar kapağı yağmur suyu ve kanalizasyon bacalarında,telekomi, ,iletişim, enenji, gibi yer altından  geçen şebeke sisteminin koruma ,kontrol, yenileme, arıza, bakım gibi işlerinde önemli rol oynar, 

Alt yapı sistemi için  önem arz eder. olmazsa olmaz !

Döküm logar kapağı çeşitleri ve kullanım yerleri

12.5 Ton döküm logar kapağı

12.5 TON  AZAMİ YÜK AĞIRLIĞINA UYGUN       

 Kullanım  yerleri : Otopark ,      

 Delikli Döküm Logar Kapağı

Deliksiz Döküm Logar Kapağı

Deliksiz Döküm Logar Kapağı

 

Hafif Döküm Logar Kapağı

Hafif Döküm Logar Kapağı

Ağır tip  Döküm Logar Kapağı 40 ton

 

 

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu