Hizmetlerimiz

Ankara yağmur suyu kanalizasyonu temizleme

Yağmur suyu kanalizasyon sistemi atık su kanalizasyonundan bağımsız olarak dizayn edilmelidir. Nedeni ise yağmur suyunun daha verilmli kullanılmasını sağlamak ve atık su arıtımını daha ekonomik olarak yapmak ve yağmur sularını çeşitli vesileler ile kullanmaktır. Örneğin; villanızda ya da sitenizde yağmur oluklarından gelen yağmur sularını, bir su deposuna toplayarak hidrofor yardımı ile bahçe ve çimlerinizi sulayabilir bu sayede su ve para tasarrufunda bulunabilirsiniz.

Mevcut  bina parseli içerisinde bulunan yağmur suyu kanalizasyon boruları ve logarların, temizliği düzenli olarak yapılmamaktadır. Sebebi ise yağmur suyu kanalizasyonunun seyrek kullanımı, koku yapmaması sebebiyle yağmur suyu kanalizasyonunun tıkanmayacağı düşüncesidir. Lakin yağışların ne sıklıkla, ne yoğunlukla ve ne zaman yağacağı bilinmez.

Çatı ve bina çevresinden toplanan yağış suları, beraberinde organik ve inorganik maddeleride, yağmur suyu kanalizasyonuna taşıyabilir ve yağmur suyu kanalizasyon sisteminin tam kapasite çalışmamasına neden olabilmektedir. Sizleri, mevcut yaşam alanınızı ve iş alanınızı tahrip ederek zor durumda bırakabilir. Bahçedeki yağmur suyu logarınız taşabilir ya da bina girişi ve  bina çevresindeki yağmur suyu süzgeciniz tıkanabilir.

Yağmur suyu borularında oluşan tıkanmalar ise evinizin yada terasınızın süzgecinden su tepmesine sebebiyet verir. Yağmur suyu kanalizasyonunu temizliği, yapınızı ve yapı çevresini korumaya yardımcı olur. Yağmur suyu kanalizasyonu temizliğini en az yılda bir kez yaptırmanız tavsiye edilir...

Temizliği Yapılmayarak Taşan Yağmur Suyu Kanalizasyonu

Yağmur Suyu Kanalizasyonu Temizleme

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu