Hizmetlerimiz

Yağ Tutucu Nedir ?

Yağ tutucu, atık yağların kanalizasyon sistemine ulaşmasını engelleyen yağ ayırıcı ve toplayıcı haznelerdir. Yağ tutucu, kullanım sonucu suya karışan atık yağların fiziksel özellikleri yağı sudan ayırarak kanalizasyon erişimini engeller. Kanalizasyonlarda oluşan yağlı tıkanmaları önlemede yardımcı olur. Böylece yağlanma sorunu ile ilgili kanalizasyon tıkanıklığı en az seviyeye inmiş olur ve kanalizasyon borularının ömrü daha uzatılmış olur.

Yağ tutucu, endüstüriyel yemekhaneler, fastfood merkezleri, mezbahane, oto tamircileri gibi kuruluşlarda  tercih edilebilir. Yağ tutucular manuel ve otomatik olarak ve çeşitli kapasitelerde imal edilebilir ve bakımları ile temizliği kolayca yapılır.

Yağ Tutucu Nedir ?

Yağ Tutucu Temizliği

Yağ tutucu temizliği, yağ tutucu haznenin içinde bulunan atık yağların  insan ve çevre sağlığnı göz önünde bulundurarak temiziğinin sağlanmasıdır. Yağ tutucu, tezgah altı ve küçük çapta ise atık yağlar düzenli bir şekilde hazneden alınır. Atık yağ toplama firmalarına verilebilir.

Yağ tutucu geniş çaplı ise temizlenir. Kullanıma sunulur. Temizlik esnasında kullanılan temizleme maddelerinin asitsiz ve insan sağlını tehdit etmeyecek temizlik ürünleri olması tavsiye edilir. Yağ tutucu temizliğinin zaman aralıklarını uzatmak için yağ tutucu içerisine bakteri ilavesi yapılabilir.

Bakteriler yağ tutucu içerindeki atık yağlar ile beslenir ve atık yağların azalmasına yardımcı olur. Günlük belirli periyotta ve gerekli dozajla yağ tutucuya bakteri ilavesi sayasinde temizlik zaman aralıkları uzatılabilir. Kullanılan bakteri ise tip 1 bakteri sınıfıdır. Atık yağ firmaları atık yağ toplamıyor ise  kalın ve sağlam poşler içerisinde atık yağlar çevreden uzaklaştırılmalıdır...

Yağ tutucular genellikle fastfood, resourant, otel, yemekhane, aşevi, organizasyon mekanları, yemekli düğün salonları gibi işletmelerde kullanılır. Yağ tutucu kullanjılması gereken yerde ve zamanda kullanılmadığı takdirde; pis su borularının içi sert yağ plakları ile dolar ve tıkanmalara yol açar...

Temizliği Gerçekleştirilen Yağ Tutucu 

Temizliği Gerçekleştirilen Yağ Tutucu

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu