Hizmetlerimiz

Kaloriferler Kaç Yılda Temizlenir

Kombi cihazının ya da yoğuşmalı kazanların bakımı genellikle yılda bir kez periyodik olarak yapılması tavsiye edilir. Kalorifer tesisatında belli zaman aralıklarınca  temizlik yapılması gerekmektedir.

Fakat kombi çalıştığı  halde radyatörler  yeterli ısıya ulaşmadığı zaman konut sahipleri kombi yetkili servisi ile iletişim kurarlar ya da bilgi ve servis ihtiyacında bulunurlar. Gelen servis yetkilisi kombide arıza bulunmadığını teyit eder, kalorifer tesisatında bulunan filtreyi kontrol ettiği ve fillitreda  kitleleşmeye aşırı kirlenmeye rastlarsa  kombi tesisatını temizlemesini gerektigini müşteriye belirtir ve kalorifer temizleme işleminden sonra ıstma sistemizden verim alabileceğini tavsiye eder.

Kalorifer temizleme işlemi yapılırken de kalorifer tesisatında kimyasal kalıntı kalmamasına özellikle dikkat edilmesini ısrarala vurgular çünkü kimyasallar, kalorifer tesisatınızda ve kombide bulunan plastik ve metal kısımlara zarar verebilir. 

Kaloriferler Kaç Yılda Temizlenir

Bu nedenle kalorifer temizliği yapan firma kalorifer temizleme işleminde çok profesyonel ve bilinçli olarak kalorifer temizleme işlemini uygulamalıdır. Kalorifer temizleme işlemi kalorifer tesisatının büyüklüğüne, suyun sertlik derecesine, kalorifer tesisatında kullanılan boru tiplerine, radyatör çeşitlerine ve  yüksek ısıya göre belirli zaman aralıklarında düzenli olarak yapılması tavsiye edilir. Yani alüminyum radyatör ile panel radyatör; pex boru ile kompozit borulu kalorifer tesisatlarında, temizlik zamanları farklılık gösterir.

Kalorifer tesisatında kuyu suyu kullanılyorsa  yada şebeke suyundaki kireç oranı yüksek ise kalorifer tesisatınızı temizletme zaman aralığı  yerine göre daha sık yapılması gerekir. Yerden ısıtma sisteminde çamurlaşma ve biyofilme dayalı olarak her yıl düzenli olarak kalorifer tesisatı temizleme işlemi değişkenlik gösterir 

Kaloriferler Kaç Yılda Temizlenir

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu