Hizmetlerimiz

Kanalizasyonda Yağlanma

Ülkemizde yıllık 300.000 ton atık yağ ortaya çıkmaktadır. Yalnız bu kullanılan yağların yaklaşık olarak 7000-8000 tonu geri dönüşüm aracılığı ile toplanmaktadır ve ülkemize enerji ve maddi olarak ekonomiye katkı sağlamaktadır.

Atık yağlar, bitkisel ve hayvansal yağların kullanım (pişirme, kavurma, kızartma) sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu kullanım gerçekleştirildikten sonra belli bir zaman bekletilen yağlar kimyasal reaksiyonlar geçirerek, kendi içlerinde kanserojen madde oluşturmaktadır.

Atık yağ arıtımı çok maliyetli ve çok zor şartlarda sudan ayrışmaktadır. 1 lt atık yağ 1000 ton atık suyu kirletmektedir. Havaya, suya ve çevreye atılan bu yağlar aynı zamanda kanalizasyon ve kanalizasyona giden logar çukurları, logar bacalarına, belediye şehir kanalizasyon hatlarına ya da evde bulunan lavabo veya atık su borularına atılmaktadır. 

Kanalizasyona atılan yağlar; borular içerisindeki soğuk su ve diğer maddelerle birleşerek hal değiştirirler yani katılaşıp sertleşirler. Katılaşan yağlar, içerisinde bulundurduğu yağ asidi ve diğer birleşen faktörler sonucunda kullanılan kanalizasyon borularının iç yüzeylerinde yapışarak tutunurlar. Zamanla rüzgar, soğuk su ve diğer maddeler ile etkileşime geçmesi sonucunda tamamen borudan ayrılmaz hale gelirler. Bunun sonucunda boru ve ek parçalarının içerisini kaplayarak daraltırlar.

Neticede kullandığınız lavabo ve bulaşık makinasından atılan atık sular borularda taşma yaparak evinizin bir bölümünden ya da binanızından taşar.

Kanalizasyonda Yağlanma

Kanalizasyon Borusunda Yağlanma, Kanalizasyonlarda Yağlanma, Kanal Yağlanması

Taşan su evinize, apartmanınıza, kömürlük ve sığınaklarınızda bulunan eşyalarınıza zarar vermenin yanında boru içerisinde bulunan insan atıkları apartmanınızı ve evinizi son derece kirleterek içerisinden çıkılmaz bir hal aldırırlar. Bu takdirde eviniz ve ekonomiz ciddi zararlar görerek bir kabusa dönüşür.

Atık su borularının yağ plakları ile kaplanması sonucunda, atık su borularınız tam kapasite çalışamayacağı gibi evinize ve çevrenize kanalizasyon yağlanması dolayısıyla, koku ve antihijyenik bir ortamla karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Kanalizasyonda Yağlanma

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu