Hizmetlerimiz

Yağmur Suyu Kanalizasyonu Bakımı

Çatılarda, teraslarda, bazı balkonlarda bulunan atık su giderleri, taşıdığı suları ayrı bir atık su taşıma hattı olan yağmur suyu kanalizasyonlarına aktarır. Bu kanalizasyonlara "Yağmur Suyu Kanalizasyonu" denir.

Yağmur Suyu Kanalizasyonları Neden Önemlidir?

Yağış suyunun miktarına göre belediyeler tarafından imar edilen yağmur suyu kanalizasyonları, yağışlar sonucu oluşan suları arıtma tesislerine ulaştırır. Yağmur suyu kanalları yağış miktarının yıl/myağış alımına göre dizayn edilir. Yani bol miktarda yağış alan bir bölgenin yağmur suyu kanalizasyon hattı ile az yağış alan bir bölgenin yağmur suyu kanalizasyon hattı aynı çaplara sahip değildir.

Yağmur suyu kanalizasyonları yağış alan bölgenin ve çevresinin hijyen, emniyet ve su baskınlarına karşı dizayn edilmiştir. Yağmur suyu kanalizasyonu bulunmayan bölgelerde aşırı su baskınları pis bir ortam ve görüntü kirliliği ile çamurlaşma oluşur.

Yağmur Suyu Kanalizasyonlarının Bakımı 

Genellikle yağmur suyu ve kanalizasyon hatları birbirinden yapısal olarak farklı dizayn edildiğinden dolayı temizik ve bakım işlemlerinde de farklılıklar meydana gelir. Örneğin; çatılarda ve teraslarda bulunan kuş pislikleri, ağaç yaprakları ya da hava yoluyla taşınılan atıklar, çatılarda bulunan yağmur suyu yatay oluklarını doldurur. Dikey inen iniş borularında bulunan 90° direseklerde belli oranda toplanarak bir kitle haline gelerek tıkanma oluşur ve kullanılmaz hale gelir. Bunun sonucunda sizlere zaman kaybı ve masraf oluşturur.

Zeminde biriken yağmur ve çevresel kullanım suların tahliye edilmesi için süzgeç ve mazgal gibi toplayıcı sistemler biriken yağış sularını tahliye etmesi için çevreden atılan çöplerle ya da yabancı cisimlerle tıkanmamalıdır. Aksi takdirde zeminlerde bulunan toplayıcı süzgeç ve mazgallar görevlerini yapamaz hale gelirler ve çevrede biriken yağış sularını tahliye edemezler.

Bakımı Yapılmamış Yağmur Suyu Kanalizasyonu: 

Bakımı Yapılmamış Yağmur Suyu Kanalizasyonu

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu