Hizmetlerimiz

Gizli ve Bilinmeyen Logarlar

Logarlar, kanalizasyon sisteminin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Logarların görüntü kirliliği, mimari yapıdaki sanatsal görünüm, mimari peyzaj, çevre duyarlılığı, koku ve haşerelerden kaynaklanan yol, bahçe, garaj, sığına, kömürlük, havalandırma bacalarında görüntü, çalışma ve hiyen kaybı olmaması için kaza ve logar içlerine düşme tehlikesi yada logar içine kapaklardan sızan pislik ve çevresel tıkların kanalizasyonları tıkamaması için gizli logarlar yapı mühendisleri ve apartman sakinleri tarafından tercih edilir.

Gizli Veya Bilinmeyen Logarlar Nasıl Tespit Edilir:

-  Bahçe veya toprak zeminde ise kendi imkanlarınızla, 150 cm demir çucuk ile tahmin edilen bölgeye demir çubuk saplanarak arama yapılır. Demir çubuğun ilerlemediği bölgede arama sıklaştırılır ve o bölgede demir çubuk daha dibe gitmiyorsa o bölge kazma kürek veya bel yardımıyla kazılarak kapak bulunabilir.

- Gizli veya bilinmeyen logarlar genellikle yapının 150 cm çevresinde, yapı içerisinde bulunan kömürlük, havalandırma bacası, aydınlık, kazan dairesi, sığınak ya da eski binalarda dairelerin içlerinde üzeri şap veya mozaik ile kaplı olarak bulunabilirler.

- Gizli veya bilinmeyen logarların tespitinde izlencek yöntem; mevcut boru veya ek parçalardan içinden kamera cihazıyla ulaşılıp logarın yeri tespit edilir. 

- Kayıp logarlar bulundaktan sonra açılır ve içleri temizlenir. Bu sayede kanalizasyon sisteminin sağlıklı olarak çalışması sağlanır.

Bahçe (Çim) Altına Gizlenmiş Logar Örneği

Gizli ve Bilinmeyen Logarlar

Gizli ve Bilinmeyen Logarlar

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu