Hizmetlerimiz

Logar Açma Ankara

Tıkanmış bir logarı el ile yapılan müdahaleler ile açmak çok zordur. Çubuk, sopa vb. şeyler ile temizlemenin mümkün olmadığı alanlarda profesyonel destek almanız gerekmektedir. Rem-Ar firması olarak, logar açma alanında sizlere son teknolojik ekipmanlarımız sayesinde kökten ve sağlıklı çözümler sunuyoruz.

Logarların tıkanması özellikle yaz aylarında meydana gelen bir durum olarak karşılanır. Nedeni ise sıcak havaların vermiş olduğu etki ile fazla su tüketimi sağlandığı için logarlar çok çabuk patlamakta ve zarar görmektedir. Aynı zamanda bu durum çevre kirliliğine de neden olmaktadır.

Yüksek basınçlı su tanklarımız tıkanan bölgeye su verilerek açılmasını sağlar. Eğer onarım gerektiren bir durum var ise görüntülü kamera cihazları kullanarak hem zamandan hem de maddiyat anlamında tasarruf sağlamak için sorunu kökten çözecek ekipmanları bünyemizde bulundurmaktayız. İnsan gücünün etkili olduğu bölgelerde ise çevreye en az zarar vererek, logar açma hizmeti sağlamaktayız.

Genel olarak logar açma işlerinde kullanmış olduğumuz makineler arasında vidanjör ve  Avrupa kanal açma makinaları mevcut. İşinde uzman elemanlarımız sayesinde sorunu kısa sürede çözerek, garanti kapsamı dahilinde, sözleşmeli hizmet vermekteyiz.

Logar açma işlemi, periyodik olarak yapılması zorunlu olan, yapılmadığı taktirde insan sağlığını ciddi boyutta rahatsız eden bir durum olarak karşılanır. Bu kokular insan sağlığını oldukça rahatsız etmektedir. Firmamız ile yapacağınız bakım anlaşması ile sözleşme kapsamı içerisinde logarların temizliği uzman ekiplerce belli aralıklarla yapılmaktadır.

Logar Temizleme

Kombine kanal temizleme araçlarının ve vidanjörlerin yaklaşamadığı bölgelerdeki logarlar insan gücü ile açılır.

Açma işlemi şöyle gerçekleştirlir ;

- Mevcut logar kapağı açılır. 

- Logar içerinde biriken gaz varsa tahliyesi için logar kapağı açılır. Belli bir müddet beklenir. 

- İçerisine personel inerek logar içerisinde birikmiş organik atıkları ve teresubatı bir kürek yardımı ile suyunu süzerek kovaya doldurur. Kapağın başında duran personel kalın siyah atık poşetlerini birbirine geçirerek çıkan atığı içerisine boşaltır. Belli bir ağırlığa ulaşıncaya kadar doldurma işlemi devam eder. 

- Doldurulan poşetler ağzı sıkı bir şekilde bağlanarak yada bantlanarak atıkların toplanma merkezine götürülür. 

- Logar kapağı kapatılmadan önce kanalizasyon borularından akan sular takip edilerek kanalizasyonun sağlıklı bir şekilde hidrolik akışını yapıp yapmadığı kontrol edilir.

- Kanalizasyon sisteminden gelen suların logara akışı çok yavaş yada çok takıntılı olarak logara dökülüyorsa problemli kanalizasyon borularının içlerine kanal açma spiralleri makina yardımı ile boruya gönderilir ve kanalizasyon borusunun çalışması normal hale döner. 

- Logar kapağı kapatılmadan önce logarların içlerine toz kireç serpilmesi tavsiye edilir. Kapaklar kapatılırken çevresinde boşluk, delik, kırık olmamalıdır. Eğer bunlardan biri tespit edilirse kenarları bol tozajlı harç ile sıvanmalıdır. 

- Logarların temizliği belli zaman aralıkları ile yapılmalıdır. İhmal edilmemelidir. Örnek olarak: aylık logar temizliği, 6 aylık logar temizliği, yıllık logar temizliği yapının büyüklüğüne göre temizlik aralıkları göz önünde bulundurulmalıdır. Büyük bina veya yapı topluluklarında ( Otel, Hastane, İmalathane gibi ) daha düzenli yapılmalıdır. 

Logar Açma

 

Logar Açma İşlemi Gerektiren Bacalar

Logar Açma

Logar Açma

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu