Hizmetlerimiz

Petek Temizleme

Petek temizleme özel cihaz ve kimyasal yıkama malzemeleri ile yapılmaktadır. Firmamız petek temizleme için son teknoloji cihazları bünyesinde makina parkuruna eklemiştir. Sizlere profesyonel hizmet vermek için varız.

Petek Temizleme

Artık ülkemizin gelişmesi ile birlikte bir çok yerde doğalgaz ya da merkezi ısıtmalı evler inşa edildi. Odalarda bulunan tüm petekler eğer ki doğalgaz varsa kombiye bağlı olarak çalışmaktadır. Kombiye gelen doğalgaz ile ısıtılan su, peteklerde dolaşır ve bu sayede odanın sıcaklığı arttırılmış olur. Bu sisteme göre çalışan petekler içinde her daim su bulunmaktadır ve borulardan dolaşan bu suların içerisinde aynı zamanda pislikler de barınmaktadır.

Belli aralıklarla petekler temizlenmediği zaman içerisinde ki bu pislikler tabaka haline gelerek peteklerin ve boruların içini tıkamaya başlar. Yavaş yavaş azalan basınç ile yeterli sıcaklığa ulaşamayan petekler harcanan enerji kadar ısı vermemeye başlar. İşte bu noktada başlayan sorunlar tek bir sebebe bağlıdır. Eğer petekler yılda bir düzenli olarak temizlenirse asla bu tarz sorunlar ortaya çıkmaz. Bu nedenle peteklerinizi düzenli olarak bu konuda uzman bir firmaya temizletmeniz gerekmektedir.

Petek temizleme herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu nedenle kimselerin kendi başına bu tarz işlere kalkışmaması gerekir. Bu konuda uzman olan ekipler, petek temizliği için üretilmiş özel ekipmanlar ve kimyasallar ile kısa bir sürede peteklerinizi temizlerler. Peteklere konulan ilaçlar yardımı ile peteklerin içindeki kiri toz halinde suya karıştırırlar. Daha sonrasında ise hava basınçlı bir makine ile peteklerin içine hava basarak temiz su akana kadar içerisinde ki suyu akıtırlar. Temiz su aktıktan bir süre sonra tüm işlemler sonra erdirilir ve bakım işlemi tamamlanır.

Peteklerinizin Performansını Arttırın

Evdeki tüm peteklerin daha iyi çalışması için mutlaka düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Aksi taktirde peteklerinizin performansı düşecektir. İçinde biriken toz ve kir nedeni ile su yeterli basınçta içeride dolaşamayacağı için petekler yeteri kadar ısınmayacaktır.

Kalorifer Temizleme

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu