Hizmetlerimiz

Kanalizasyon Tıkanıklığını önlemek

Tarih: 24/05/2017

Kanalizasyon tıkanıklığı önlenir mi? Kanalizasyon sürekli tıkanıyorsa ne yapabiliriz? Kanalizasyon tıkanıklığı önlenebilir. Yaşanabilir bir çevre, temiz bir yaşantı için kanalizasyonun kontrol edilmesi ve alt yapı maliyetlerinin azaltılması gereklid

Kanalizasyon Tıkanıklığını önlemek

Kanalizasyon tıkanıklığı önelemek için iç tesisatlarda yağ tutucu kullanılmalıdır. Kanalizasyon logarında  dinlendirme bölmesi olması gerekir. Çökertme kuyusu ve kuyuda biriken atıkları parçalayıcı bıçaklı bir pompa ile kanalizasyona aktarılmalıdır. Kanal ve atık su tesisatının usulüne uygun inşaası yapılmalıdır. Kanal tıkanıklığı bu yöntemleri yaptığınızda inanın önlenecektir. Yağlar ve atıklar kanalizasyon gitmediği için böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Bilinmelidir ki alınan her tedbir sorunları bertaraf etmek için yeterli olacaktır.

Kanalizasyon yapılırken, usulüne uygun malzeme ve kaliteli ve özverili işçilik, eğimin uygun şekilde olması gereklidir. Kanal bacaları dinlendirmesi belirli aralıklarla yapılmalı, kanalizasyon tıkanıklığını önlemek için yapılması gereken işlerdir. Tuvaletlere ve lavabolara bol su dökülmeli. Tuvalet, lavabo ve süzgeçlere eline geçeni atmamak gereklidir. Kanalizasyonların temizliğini ve bakımı aksatmamak önemlidir. Kanalizasyon tıkanıklığını engeller. Kanalizasyon tıkanıklığı gelişmiş altyapısı düzgün olan ve  alt yapı temizliğne  önem gösteren bina ve yapılarda rastlanmaz.

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu