Hizmetlerimiz

Universal Klozet Tıkanıklığı Açma

Universal klozetler genellikle arkası kapalı ve duvara sıfır uzaklıkta ve monoblok tipte olmakla beraber temizlik ihtiyacı minimum derecede gerektiren klozet tipidir.

Universal Klozet Tıkanıklığı Açma

Bu klozetler arıza ve tıkanma durumlarında müdahale etmek oldukça zahmet ve profosyonel iş gücü gerektirir. Bundan dolayı Universal klozetlerde yaşanan klozet tıknmasına yapılacak olan müdahaleninde profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Çünkü; Universal klozetleri sökmek, tıkanıklığı gidermek ve tekrar montajlamak büyük bir titizlik, tecrübe ve sabır gerektirir. Universal klozetlerde meydana gelen tıkanıklıklar genellikle akordiyon pis su bağlantı körüğünün iç kısmında meydana gelmektedir. 

Aşağıdaki fotoğrafta akordiyon, pis su bağlantı körüğündeki yaşanan tıkanıklık gösterilmiştir.

Universal Klozet Tıkanıklığı Açma

Universal klozetleri sökmeden tıkanıklık açmak yada açmaya çalışmak sizlere tam bir netice vermeyebilir. Hatta sadece klozet tıkanıklığı sorununu askıya almış olursunuz. Bunun sebebi Universal klozetin içerisinde bulunan "S" parçasının ve akordiyon pis su körüğü ya da sabit bağlantı dirseğinde takılı kalan inorganik atıkların klozet içerisinde veya diğer ek parçalarında takılı kalmaması halinde, mevcut pis su borusunda tıkanıklığın gerçekleşmesidir. Belirtildiği üzere Universal klozet tıkanıklığı son derece hassasiyet ve profesyonellik ister. Universal klozet tıkanıklığı halinde bazı amatör müdahaleler yapılmaktadır bunlar ;

 •  Universal klozete sökülme işlemi yapılmadan, klozetin deliğine doğrudan örgü şişi, tel çubuk, bükülebilir esnek mini spiraller ile müdahale.
 • Pompalama yöntemi ile tıkanıklık giderme müdahalesi.
 • Sıvı veya katı, kimyasal çözücüler kullanılarak müdahale.

Yukarıda belirtilen maddeler, amatör müdahalelerin sadece belli başlı olanlarıdır. Bu müdahaleler kesinlikle yapılmamalıdır. Çünkü yapıldığı takdirde klozet içerisinde çatlama ve kırılmalara neden olabilir. Klozetin içerisindeki sistem pis su akordiyon körüğü, "S" borusu, bağlantı dirseği ve diğer ek parçaları tahriş edebilir. Hatta yapılan bu müdahaleler sizlere ekonomik sıkıntılar doğurabilir. Peki doğru yöntem nedir ?

Universal Klozet Tıkanıklığını Açmak İçin Doğru Yöntem

Başta belirttiğimiz üzere; Universal  klozetlere arıza ve tıkanma durumlarında müdahale etmek oldukça zahmet ve profosyonel iş gücü gerektirir. Tıkanıklığı en doğru şekilde gidermek için bazı müdahaleler gerekmektedir. Bunar sırasıyla;

 • Klozet temiz su flexlerinin ve pis su bağlantısının klozetten ayrılarak klozetin sökülmesi.
 • Sökülen klozete zarar gelmeyecek şekilde uygun bir yere taşınması.
 • Doğru spiral çapı ve makine yardımı ile mevcut pis su tıkanıklığının giderilmesi.
 • Tıkanıklık giderildikten sonra, etrafın kaba temizliği yapılması.
 • Pis su hattının sorun yaratmaması için bir çok kez denenmesi.
 • Klozetin hassasiyet ile montaj edilmesi.
 • Montajdan sonra kağıt havlu yada bez yardımıyla temiz su ve pis su bağlantılarından su sızdırmazlığının teyit edilmesi. 
 • Mevcut klozetin sabitlenip, alt kısımlarından koku gelmemesi için silikon, mastik, derz gibi dolgu malzemeleri ile klozetin yalıtımının yapılması.

işlemleridir. Bu işlemler hassasiyet ile yapıldığı takdirde, sorunu çözmede en doğru neticeyi verir. 

 Universal Klozet Tıkanıklığından Bir Görüntü

Universal Klozet Tıkanıklığı Açma

 
 
7/24 Destek Hattı

+90 536 859 85 05

Çözüm önerilerimiz için bizi arayın

Müşteri İletişim Formu